Felajánlotta lemondását a női öttusa válogatott kapitánya, az elnökség nem fogadta el, a döntést megfellebbezték

Shares

A Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) elnöksége szerdán foglalkozott annak a vizsgálóbizottságnak a jelentésével, amely Gulyás Michelle és Kállai Ákos, a női válogatott kapitánya közötti helyzet kivizsgálására jött létre.

                 Kállai Ákos felajánlotta, az elnökség nem mentette fel, a sportolók megfellebbezték a döntést

    A MÖSZ MTI-hez eljuttatott közleménye szerint Kállai Ákos az ülést megelőzően felajánlotta lemondását, a négyfős vizsgáló bizottság szakértői véleményének ismertetését követően azonban a 12 tagú elnökség nem fogadta el a szakvezető felajánlását.

Ezután Gyurka Márk Manó, a sportolói bizottság elnöke a versenyzők képviseletében bizalmatlansági indítványt nyújtott be a szövetség vezetőségének. Azt kérte, hogy a testület vizsgálja felül a döntését. A sportolói bizottság ígéretet kapott arra, hogy az elnökség a beadott dokumentum részletes tartalmi áttekintését követően a közeljövőben ad érdemi visszajelzést.

    A júliusi öttusa-világbajnokságon egyéniben ezüst-, csapatban bronzérmes Gulyás Michelle és a női válogatottat irányító Kállai között kialakult helyzet tisztázására augusztus 17-én alakult négytagú testület, amelybe Vörös Zsuzsanna, a MÖSZ általános alelnöke, Vidoven Árpád és Andrási Péter alelnök, valamint Beke Zsuzsa elnökségi tag került be. Az alexandriai vb után Tibolya Péter, az UTE szakosztályvezetője úgy nyilatkozott: a továbbiakban nem hajlandók együtt dolgozni a női válogatott szövetségi kapitányával. A döntésüket azzal indokolta, hogy az elmúlt években Kállai Ákostól nem kaptak támogatást, a klubedzéseiket nem látogatta a szakvezető, Gulyás Michelle pedig az egyik edzőtáborból sírva hívta fel őt azzal, hogy a kapitány olyanokat terjeszt róla, amik nem igazak.

(MTI)

A szövetség közleménye meglehetősen szűkszavúan fogalmaz. Nincs benne szó például arról, hogy a négyfős vizsgálóbizottság milyen döntési javaslatot terjesztett elő, pedig ezt „talán” érdekes lehetne tudni. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy ezek a vizsgálók mire jutottak: Kállai felmentését javasolták, vagy Kállai megtartása mellett álltak ki.

Az is érdekes kérdés lehetne, hogy a 12 tagú elnökségben hányan jöttek a sportágból és hányan vannak azok, akik egyéb szerepük (például szponzorok) révén kerültek a döntéshozatalra is felhatalmazott testületbe? Az ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy a „külsősök” olyan mélységében ismerik az alaphelyzetet, amely szükséges ahhoz, hogy megalapozottan voksoljanak egyik vagy másik változat mellett!

Ezen számok ismeretében azt is érdekes lenne tudni, milyen arányban szavazott „természetesen” titkosan az elnökség. Szóval felvetéseim ismeretében aligha állíthatja bárki is, hogy nem lesz miről vizsgálódnia a négytagú bizottságnak. Amely azután megint az elnökség elé viheti szempontjai és javaslatát. 

És az sem egészen szerencsés, hogy a közlemény Gulyás Michelle és Tibolya Péter személyére hivatkozik Kállai Ákossal szemben, hiszen egy, néhány napja megjelent írás tanúsága szerint a megkérdezett 15 hölgyversenyző közül 13 nyilatkozott negatívan a Kállai Ákossal való közös munkáról…

Érdekes, többlépcsős folytatás is megtörténhet…

(jochapress / Jocha Károly)