Feljutott a magyar női jégkorong-válogatott!

ungheria_italia_01A magyar női jégkorong-válogatott 4-2-re nyert pénteken a házigazdák csapata ellen az olaszországi Asiagóban zajló divízió I/B-s világbajnokságon, ezzel négy fordulót követően is százszázalékos és az utolsó kör eredményeitől függetlenül feljutott a második vonalat jelentő divízió I/A-ba.

Az icehockey.hu jelentése szerint az első harmad első felében Olaszország dominált, igaz, ehhez hozzájárult az is, hogy kétszer is előnyben játszhatott. A tízedik perc környékén Furlani lőhetett a harmad közepéről, takarásból, de Németh Anikó (KMH Budapest) ezt is fogta. A játékrész második felében már lényegesen több időt töltöttünk a támadó harmadban, igazán veszélyes lövésünk ugyanakkor kevés volt.

A lefújás előtt viszont fordult a kocka, a 19. percben Pintér Lili (SDE Stockholm) szerzett vezetést, a sokkból pedig még fel sem ocsúdott a házigazda, amikor a következő cserében, éppen tíz másodperccel később Dabasi Réka (KMH Budapest) duplázta meg az előnyünket.

A második harmadban egyre több szabálytalanságot szedett össze ellenfelünk, az elsőből mindjárt gólt is szereztünk Németh Bernadett (KMH Budapest) révén a 23. percben. Jóformán ki se jöttünk a támadó harmadból, a 34. percben épp kiegészült az olasz válogatott, amikor Horváth Tifani (SC Weinfelden) egy szépen meghúzott csel után négygólosra növelte az előnyünket.

[Customads id=646335]

Pompanint Klotz váltotta a házigazda kapujában, majd rögtön jött a válasz is, Carignano szerezte meg az első olasz gólt és ezzel némileg visszahozta a reményt is a hazai szurkolóknak, hogy teremhet még itt babér nekik. 14-3-as kapura lövési aránnyal zártuk a középső húsz percet, bár ennél azért valamivel kiegyenlítettebbnek tűnt a játék.

ungheria_italiaL02

A harmadik harmadban mindent igyekezett bevetni az olasz gárda, de a lányok állták a sarat. A 48. percben tudott még egyel közelebb kerülni ellenfelünk, amikor Anna de la Forest de Divonne tuszkolta át kapusunk korcsolyája és a kapuvas között a korongot.

Németh Anikó 19 olasz lövésből 17-et hárított, míg a mieink 32 lövést eresztettek meg a talján kapura.

A győzelemmel történeti magasságba emelkedett a magyar női jégkorong, hiszen eddig megszerzett négy győzelmével már most aranyérmes, függetlenül attól, milyen eredménnyel zárul a vasárnapi, Kína elleni találkozó. Az arany pedig feljutást jelent, a divízió 1/A csoportba, vagyis a világranglistán jelenleg 19. helyen álló válogatottunk jövőre a világ legjobb 14 csapata között szerepel majd.

Magyarország – Olaszország 4-2 (2-0, 2-1, 0-1)
Gól: Pintér (18:14.), Dabasi (18:24.), Németh (23., emberelőnyben), Horváth (34.), ill. Carignano (35.), de Divonne (48.)