A Ferencváros egy győzelemre a címvédéstől

A címvédő FTC 15-10-re győzött az OSC vendégeként a férfi vízilabda ob I döntőjének szombati második mérkőzésén, így már csak egyetlen sikerre van az aranyéremétől.

A Ferencváros remekül kezdte a mérkőzést, gyorsan három góllal elhúzott, s ezt követően egészen a harmadik negyed második feléig az történt a medencében, amit a zöld-fehérek akartak. Az OSC játékosai fontos szituációkban rendre hibáztak, ezért sokáig nem tudtak közelebb férkőzni riválisukhoz.

A harmadik szakasz hajrájában aztán a hazaiak játszottak jobban, s az utolsó szünetre két gólra faragták hátrányukat, majd a zárónegyed elején 9-8-ra jöttek fel.

Ekkor úgy tűnt, izgalmas lesz a meccs vége, ám az FTC megrázta magát, szinte minden támadásából betalált, s még a negyed feléig eldöntötte a találkozót, melyet végül öt góllal nyert meg.

Vad Lajos, az újbudaiak mestere ekképpen értékelt a találkozót követően: „A két csapat között azért van különbség, még ha nem is ennyi. Az mindenféleképpen mellettük szól, hogy nagyon sok döntőt játszottak már, amelyeket zömmel meg is nyertek, míg ennek a társaságnak ez az első fináléja. Tíz hónapja dolgozunk együtt, szintet, szinteket léptünk, de erre is meg kell érni, állandóság kell. Persze, ne gondolja és várja senki, hogy feladjuk, ma sem adtuk fel, hiszen igen nagy hátrányból sikerült felzárkóznunk. A gyenge kezdést butaság és figyelmetlenség okozta, olyanokat hibáztunk, melyeket nem engedhetünk meg magunknak. Az FTC belőtte a helyzeteit, mi pedig nem. Más sportágban is láttunk már csodákat, megpróbáljuk mi is!”

Kollégája, Varga Zsolt így összegzett a győztesen megvívott ütközet után: „Jól kezdtük a meccset, aztán hullámzás következett, amikor az OSC felkapaszkodott egy gólra a negyedik negyedben. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert az eredményjelzőn látható kis pöttyökön is jól látszódott a különbség, de jól tolerálták ezt a játékosok, végig higgadtak maradtak, Vogel Soma pedig nagyokat védett. Maximálisan a védekezés volt a kulcsa annak, hogy aztán abból tudtunk támadni. Benne volt a pakliban, hogy a szerdai, moszkvai meccs és a rengeteg utazás sokat kivesz belőlünk, negatív hatással lesz a csapatra, de örülök neki, hogy ma ez sem érződött, jól állt össze a kép és klappolt minden!”

E.ON férfi ob I, rájátszás, döntő, 2. mérkőzés:

A-Híd OSC Újbuda – FTC-Telekom 10-15 (2-5, 2-3, 3-1, 3-6)
Gól: Ukropina 4, Erdélyi 2, Kovács, Salamon, Randelovic, Brguljan 1-1, illetve Sedlmayer, Kállay, Vámos, Mezei, Jaksic, Varga 2-2, Német, Jansik, Mitrovic 1-1

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az FTC javára

A döntő harmadik mérkőzését szerdán rendezik.

Forrás: MTI/waterpolo.hu