Ferencvárosi döntetlen a jubiláló Zalaegerszeg otthonában

A kiesés ellen küzdő, újonc Zalaegerszeg meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott szombaton a címvédő és listavezető Ferencvárossal a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A fennállásának 100. évfordulóját ünneplő házigazda ZTE ezzel a mérkőzéssel kezdte meg jubileumi programsorozatát.

A jó iramú első félidőben többet volt ugyan a labda a vendégeknél, de a hazaiak számos helyzetet dolgoztak ki, és többször is veszélyeztették Dibusz kapuját. A zalaegerszegi szurkolók a meccs 20. percében, egészen pontosan 19:20 perctől élőképpel tisztelegtek a fennállásának 100. évfordulóját ünneplő klubjuk előtt – 1920-2020, ezt jelenítette meg a feliratuk -, de az örömbe némi üröm vegyült, mivel az FTC éppen ekkor szerezte meg a vezetést.

A szünet után mindent elkövetett az egyenlítésért a ZTE, beszorította az FTC-t, amely csak Dibusz bravúros védéseinek köszönhette, hogy nem kapott gólt. A fővárosiak megpróbálták lassítani a játékot, ezzel egy ideig sikerült is megtörniük a rivális lendületét. A hajrá kezdetén miután Varga kapufát lőtt az egyik oldalon, az ellentámadásból Radó büntetőt harcolt ki, és értékesítette is azt, s az utolsó percekben is inkább a házigazdák álltak közelebb a gólszerzéshez, de végül maradt a döntetlen.

Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap

Márton Gábor, a ZTE vezetőedzője: „Nagyon jól játszott a csapat. Nem azt mondom, hogy végig, de a második félidőben igen. Felszabadult a csapat, átesett a holtponton. Kimaradt pár helyzet, de volt, hogy máshogy akadályoztak meg bennünket a gólszerzésben… ”

Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője: „Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, úgy érzem, itt hagytunk két pontot. Ki kell elemezni, hogy miért, de a középpályán és elöl is hiányzott a minőség a játékból.”