Ferencvárosi győzelem a Metz ellen

A Ferencváros 32-30-ra legyőzte a vendég francia Metz HB csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójából szerdára halasztott mérkőzésén.

A Ferencváros keretéből ezúttal Kisfaludy Anett maradt ki taktikai okok miatt.

Mindkét csapat jól kezdte a mérkőzést, így szoros volt az állás, először a 17. percben alakult ki egygólosnál nagyobb különbség (9-7). Ekkor az FTC kettős emberhátrányba került, ám sikerült átvészelnie ezt az időszakot, és az előnye nem csökkent. A folytatásban mindkét oldalon egyre több volt a hiba támadásban, illetve a jó megoldás védekezésben, így a különbség továbbra sem változott számottevően. A magyar csapat Szucsánszki Zita irányításával taktikus játékkal, nagy küzdelemben három gólt megőrzött előnyéből a szünetig.

A folytatásban már öt találattal is vezetett az FTC, ám a vendégek elkezdték a felzárkózást, kevesebbet hibáztak, ellenfelüket viszont hibázásra kényszerítették, így sikerült egy 6-2-es sorozatot produkálniuk. Ezt követően átlendült a holtponton a házigazda, rendre vezetett egy-két góllal, a hajrában is jól összpontosított, és szinte végig vezetve nyert.

A Ferencváros irányítója, Szucsánszki Zita hét, világbajnok holland jobbszélsője, Angela Malestein hat góllal járult hozzá a sikerhez. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Meline Nocandy volt nyolc találattal.

A két csapat 15. alkalommal találkozott a nemzetközi porondon, az FTC két döntetlen és négy vereség mellett kilencedik alkalommal győzött.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

Csoportkör, a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Metz HB (francia) 32-30 (18-15)
Gól: Szucsánszki Zita 7, Angela Malestein 6, Klujber Katrin 5, Kovács Anett 3, Emily Bölk 3, Háfra Noémi 2, Tóth Nikolett 2, Márton Gréta 2, Schatzl Nadine 1, Julia Behnke 1, ill. Meline Nocandy 8, Orlane Kanor 6, Hélén Sajka 4, Katharina Burgaard 3, Laura Kanor 2, Camila Micijevic 1, Debbie Bont 1, Jurswally Luciano 1, Olga Perediy 1.

Az A csoport állása:
1. Rosztov-Don (orosz) 15 pont/9 mérkőzés, 2. Metz 12/9 (263-249), 3. Ferencváros 12/10 (272-268), 4. CSM Bucuresti (román) 11/10, 5. Vipers Kristiansand (norvég) 10/6, 6. Team Esbjerg (dán) 6/10, 7. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5/10, 8. SG BBM Bietigheim (német) 3/10

A hét győzelemmel és három döntetlennel álló, címvédő Győr szombaton a francia Brest Bretagne együttesét fogadja, az öt sikerrel és négy vereséggel rendelkező Ferencváros pedig vasárnap idegenben ismét a Metz csapatával találkozik.

Forrás: EHF/MTI