Ferencvárosi pontszerzés Dániában

Az elmúlt idényben döntős FTC-Rail Cargo Hungaria az első félidő nagy részében vezetve, a második játékrészben az eredmény után loholva 28-28-as döntetlent játszott a dán Ikast HB vendégeként vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában.

Andrea Lekic
Andrea Lekic 14 lövésből 10 gólt szerzett. Fotó: Frederik Dahl

Október végén Érden 37-36-ra a Ferencváros nyerte a két együttes találkozóját, ez az volt idénybeli első sikere a BL-ben. Nagyon eltérő formában játszották le csoportmeccseiket a dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokság előtt a felek: az Ikast sorozatban három vereséggel várta a vasárnapi összecsapást, míg az FTC elmúlt három BL-mérkőzését egyaránt megnyerte.

Böde-Bíró Blanka kivédett hétméteresével indult a találkozó, Allan Heine vezetőedző együttese azonban támadásban kezdte kiválóan a mérkőzést, negyedóra alatt 11 kapuralövésből 10-et értékesített, és amint védekezése is összeállt valamelyest, 10-7-re ellépett. 12-8-nál már négy volt közte, a dán klub azonban eredményes szélsőjátékára alapozva az első játékrész hajrájában 15-15-nél utolérte vendégét. Sőt, a hajrában üres kapus góllal az Ikast a vezetést is átvette, és egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A szünet után tartotta egy-kétgólos előnyét a vendéglátó, Böde-Bíró védéseinek is köszönhetően 12 perc elteltével 20-20-nál volt újra egyenlő az állás. A hajrában végig egy-két találattal előrébb járt az Ikast, az utolsó perc 28-27-ről kezdődött, a Ferencváros emberelőnyben kivédekezte a rivális támadását, majd az időkérésnél az Andrea Lekic és Dragana Cvijic által megbeszélt figurát öt másodperccel a dudaszó előtt előbbi váltotta gólra, így egy ponttal utazhat haza az FTC.

Lekic kiemelkedően a mezőny legeredményesebbje volt tíz góljával, Márton Gréta és Klujber Katrin egyaránt négy találattal zárt. Hazai részről Ingvild Bakkerud ötször volt eredményes, a vb gólkirályát, Markéta Jerábkovát sikerült három gólon tartania a budapesti alakulatnak.

„Nagyon örülünk, értékes pontot hoztunk el Ikastból, persze az emberben ott van, hogy ebben akár a győzelem is benne lehetett volna” – értékelt a Kossuth Rádiónak a tíz hárítással és 43 százalékos védési hatékonysággal záró Böde-Bíró Blanka.

„Az első félidőt jól kezdtük, aztán visszazárkózott az Ikast. A második játékrészben – főleg a vége felé – több lehetőségünk volt arra is, hogy ezt a mérkőzést akár a magunk javára fordítsuk, de összességében ennek az egy pontnak is örülhetünk, főleg abból kifolyólag, hogy az Ikast nemigen engedi, hogy pontot vagy pontokat vigyenek el az otthonából.”

A következő fordulóban, szombaton Allan Heine együttese egy másik dán riválist, az Esbjerget fogadja. Mint Böde-Bíró kiemelte, szerencse, hogy a nagy karácsonyi rohanás után egy teljes hetük van készülni:

„Ez ad egy kis lélegzetvételnyi időt és lehetőséget arra, hogy erről a mérkőzésről megnézzük és kielemezzük a tanulnivaló dolgokat, utána pedig nekifekszünk az Esbjergnek.”

A Bietigheim három magyar kézilabdázója nélkül 28-25-re kikapott a vendég Odensétől. Szikora Melinda és Faluvégi Dorottya maródi, a Buducnost Podgoricában az idényben a BL-ben már pályára lépő Háfra Noémire pedig legkorábban csak az egyenes kieséses szakaszban számíthat majd a német egyesület. A találkozón a vb-n is tevékenykedő Altmár Kristóf, Horváth Márton kettős fújta a sípot.

A következő fordulóban, szombaton Allan Heine együttese egy másik dán riválist, az Esbjerget fogadja.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

9. forduló

B csoport:

Ikast HB (dán) – FTC-Rail Cargo Hungaria 28-28 (17-16)
Ikast:
Austmo Pedersen, Schjött (kapusok), Bakkerud 5, Böhme 1, Friis 4, Hansen, Hougaard 4, Iversen 3, Jerábková 3 (2), Lindqvist 1, Lykkegaard 2, Mortensen, Petersen, Scaglione 1, Skogrand 4.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 3, Cvijics 2, Edwige 1, Hársfalvi, Kisfaludy, Klujber 4, Kovács, Kukely, Lekics 10, Malestein 2, Márton 4, Simon 2.

Team Esbjerg (dán)–MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 32-26 (19-11)
Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–CS Rapid Bucuresti (román) 25-24 (11-12)
Metz Handball (francia)–Vipers Kristiansand (norvég) 31-29 (13-14)

A csoport állása: 1. Team Esbjerg (dán) 16 pont, 2. Metz HB (francia) 14, 3. Ikast 11, 4. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 9, 5. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 8, 6. Vipers Kristiansand (norvég) 7, 7. Rapid Bucuresti (román) 7, 8. MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 0

A csoport:

Győri Audi ETO KC–IK Sävehof (svéd) 39-20 (19-17)
Brest Bretagne Handball (francia)–DVSC SCHAEFFLER 38-28 (19-14)
SG BBM Bietigheim (német)–Odense Handbold (dán) 25-28 (10-11)
CSM Bucuresti (román)–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 44-26 (24-15)

A csoport állása: 1. GYŐRI AUDI ETO KC 18 pont, 2. Odense HB (dán) 14, 3. CSM Bucuresti (román) 11, 4. SG BBM Bietigheim (német) 10, 5. Brest Bretagne (francia) 9, 6. DVSC SCHAEFFLER 7, 7. Buducnost Podgorica (montenegrói) 3, 8. IK Sävehof (svéd) 0

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

A csoportok első hat helyezettje jut tovább, az első kettő közvetlenül a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek pedig a rájátszás első körébe. Az utolsó két helyen zárók számára véget ér az európai kupaidény.