Férfi kézilabda Európa-liga: mindhárom magyar csapat kikapott

A Ferencváros házigazdaként két másodperccel a vége előtt kapott góllal 33-32-es vereséget szenvedett a spanyol Benidormtól, a Fejér B.Á.L.-Veszprém hazai pályán 39-31-re kikapott a francia Montpellier-től, míg a Balatonfüred három góllal kapott ki Lisszabonban a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában.

Imre Bence
A ferencvárosi Imre Bence (j) és Dragan Soljic, a spanyol csapat játékosa a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában játszott Ferencvárosi TC – TM Benidorm mérkőzésen Budapesten, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A Ferencváros keretéből Prainer Viktor és Bohács Sándor hiányzott, a pont nélküli vendégek pedig mindössze 11 mezőnyjátékossal érkeztek.

A Benidorm előszeretettel alkalmazza a létszámfölényes támadójátékot és a nyitott védekezést, de már az első percektől látszott, hogy a Ferencváros remekül felkészült ellenfele stílusából. A 12. percben három góllal vezetett a magyar csapat, amely a folytatásban is magabiztosan kézilabdázott, és a hibák ellenére két találatot megőrzött az előnyéből a szünetig.

A második félidő elején már néggyel is vezetett a taktikusan, összeszedetten játszó Ferencváros, Borbély Ádám továbbra is remekül védett, de a spanyolokat mindezek ellenére sem sikerült leszakítani. A színvonalas meccs vége előtt tíz perccel még 30-26-ra vezetett az FTC, ám a hajrában egy 6-2-es sorozattal egyenlített a vendégcsapat.

Az utolsó hazai támadás Lékai Máté rossz átadásával ért véget, a záró spanyol akciót viszont Iván Rodríguez Martínez góllal fejezte be, így a Benidorm győzött.

A vendégek csupán kétszer vezettek az egész mérkőzésen: az ötödik percben 3-2-nél, és az utolsó pillanatban 33-32-nél.

A Balatonfüred három góllal kikapott Lisszabonban

Martim Costa
Martim Costa négy gólt szerzett. Fotó: EHF

A magyar csapat keretéből Dejan Malinovic, Szöllősi Balázs és Vajda Huba hiányzott.

Remekül kezdett a BKSE, a hatodik percben már 4-1-re vezetett, és a folytatásban is hatékonyan támadott. A vendégek védekezése nem működött tökéletesen, mert a visszafutások nem voltak kellően gyorsak. A 19. percben még a fürediek voltak 12-10-es előnyben, innen viszont a Sporting egy 6-1-es sorozattal fordított. Ezzel azonban nem törte meg a magyarokat, az első félidő utolsó három gólját az előző idény bajnoki bronzérmese szerezte, így a szünetben döntetlen volt az állás.

A második félidőt sorozatban négy góllal kezdte a lisszaboni együttes, György László füredi vezetőedző időt kért, majd csapata visszazárkózott 21-20-ra. A 48. percben egyenlítettek a vendégek, és ekkor úgy tűnt, egy bravúros győzelemre is lehet esélyük, de a hazaiak egy 4-1-es sorozattal megint elléptek, és a hajrában is magabiztosabbak voltak, így 35-32-re győztek.

A hazaiaknál Salvador Salvador hét, Francisco Costa hat gólt lőtt, a túloldalon Milan Gostovic tíz, Stevan Sretenovic hat találattal, Andó Adrián nyolc védéssel zárt.

A Montpellier nyolc góllal nyert Veszprémben

Éles Benedek
A veszprémi Éles Benedek a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában játszott Fejér B.Á.L. Veszprém – Montpellier HB mérkőzésen a Veszprém Arénában. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

Az NB I-ben kiesőhelyen álló hazaiak keretéből Bugyáki Dávid, Fercsik Dániel, Kristóf Mátyás, Simon Machac, Miklós Gergő és Széles Ákos is hiányzott. A vendégeknél nem játszott az olimpiai bajnok balszélső, Hugo Descat, aki nyártól a Telekom Veszprém színeiben folytatja.

Csupán hét percig tudta szorossá tenni az állást a házigazda (4-4), ezt követően a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes vendégek négy perc alatt hat góllal elhúztak. A folytatásban egy ideig tartották a lépést ellenfelükkel a bakonyiak, sőt némileg csökkentették is a különbséget, ám ezután egyre többet hibáztak, amit a Montpellier szinte mindig kihasznált. A franciák egy 4-0-s, majd egy 3-0-s sorozattal a szünet előtt fölényessé tették vezetésüket.

Mivel egy félidő alatt eldőlt a mérkőzés, a második felvonás leginkább egy jó iramú edzőmérkőzésre hasonlított. A veszprémiek előbb csak tartották a különbséget, majd egy 4-0-s sorozattal közelebb kerültek ellenfelükhöz, és mivel a Montpellier láthatóan tartalékolt, a magyar csapat első alkalommal tudott megnyerni egy félidőt a második számú európai kupasorozat csoportkörében.

A házigazdáknál Stranigg János hat, Éles Benedek öt gólt lőtt, a túloldalon Yanis Lenne nyolc, Diego Simonet hat találattal, Kevin Bonnefoi 14 védéssel zárt.

Férfi kézilabda Európa-liga

B-csoport:

Ferencvárosi TC-TM Benidorm (spanyol) 32-33 (16-14)
Budapest, játékvezetők: Boricsics, Markovics (szerbek).
FTC: Borbély, Győri (kapusok), Balogh 4 (2), Bognár 1, Bujdosó 1, Csörgő, Debreczeni 5, Füzi 1, Imre 3 (1), Kovacsics 3, Lékai 4, Mikita 1, Nagy 4, Ónodi Jánoskúti 5,Pordán, Török.
Benidorm: Ibanez, Rodríguez Lario 1 (kapusok), Barcelo, Calle Redondo 6, Grau Cussac, Lignieres 1, Martínez 4 (1), Nikcsevics 9 (4), Rodríguez Martínez 6, Serrano 1, Sempere, Soljic 2, Vainstein 3.

C csoport

Sporting CP (portugál)-Balatonfüredi KSE 35-32 (17-17)
Sporting:
Gaspar, Maciel (kapusok), Araujo, F. Costa 6, M. Costa 4, Folques 2, Gassama Cissokho 4, José 4, Mocquais 4, Ruesga, Salvador 7 (3), Silva Oliveira 1, Suárez Díaz 1, Tavares 1, Walcak 1.
BKSE: Andó, Tóth (kapusok), Ág, Bóka 1, Brandt 4, Dénes, Gostovics 10 (4), Határ, Hornyák, Kemény 1, Klucsik, Németh 2, Szmetán 3, Szretenovics 6, Szűcs 4, Varga 1.

A csoport:

Fejér B.Á.L.-Veszprém – Montpellier HB (francia) 31-39 (16-25)
Veszprém:
Balogh, Podoba (kapusok), Éles 5 (1), Gál 4, Hári 3 (2), Ludmán 2, Molnár 2, Preszter, Stranigg 6, Szatmári, Szmetán 2, Szrnka 3, Szucsik, Pulay 1, Tóth 2, Vetési 1.
Montpellier: Bonnefoi, Bolzinger, Desbonnet (kapusok), Berthier 2, Cornette 1, Jensen 3, A. Lenne 1, Y. Lenne 8, Moscariello 1, Nacinovic 2, Panic 1, Pellas 5, Porte 3, Simonet 6, Skube 2, Villeminot 4 (1).

Forrás: MKSZ / MTI