Férfi vízilabda BL: Zalánkiék a döntőben

Akárcsak egy évvel ezelőtt, most is Zalánki Gergő csapata, a címvédő Pro Recco lesz a házigazda Novi Beograd ellenfele a férfi vízilabda Bajnokok Ligája döntőjében.

Echenique
Gonzalo Oscar Echenique. Fotó: Herencsényi István / LEN

Elsőként a házigazda Novi Beograd jutott a fináléjába. A szerb együttes a csütörtöki első elődöntőben óriási csatában, háromgólos hátrányból felállva, végül ötméteresekkel győzte le a spanyol Barcelonetát.

A csütörtökön sorozatban nyolcadik elődöntőjében szereplő olasz sztárcsapat a félidőben még döntetlenre állt a nagy meglepetésre négy közé jutó görög Vuliagmeni ellen, ezt követően azonban – a harmadik negyedben öt gólt szerezve és egyet sem kapva – magabiztosan érvényesítette a papírformát, s 12-8-ra diadalmaskodott.

A magyar válogatott balkezes klasszisa egy góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

„Meglepően jól kezdtek, számítottunk rá, hogy nekünk esnek, le a kalappal előttük, jó munkát végeztek az első félidőben. Utána viszont elfáradtak, mi pedig jobban bírtuk fizikálisan és mentálisan is”

– nyilatkozta a vegyes zónában Zalánki Gergő.

„Higgadtan és fegyelmezetten csináljuk a dolgunkat, az edzőnk mindig ugyanazt várja el tőlünk, van egy komoly alap, amit mindig be kell tartani” – tette hozzá Zalánki, akinek a fináléban nagy feladata lesz, hiszen védekezésben a világ egyik legjobb támadójával, Alvaro Granadosszal kerül majd szembe, ugyanakkor tisztában van azzal, hogy a társaira is számíthat.

A Pro Recco szombaton zsinórban harmadszor nyerheti meg a legrangosabb európai kupát, erre korábban csak egyetlen csapat, a jugoszláv Mladost Zagreb volt képest még 1968 és 1970 között.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája

Elődöntő:

Pro Recco (olasz) – NC Vuliagmeni (görög) 12-8 (2-3, 3-2, 5-0, 2-3)
VK Novi Beograd (szerb) – Zodiac Barceloneta (spanyol) 12-10 (1-1, 2-4, 4-1, 1-2, 4-2) – ötméteresekkel