Férfi vízilabda vk: négy között a magyar válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntőbe jutott a világkupa Los Angelesben zajló szuperdöntőjében: Varga Zsolt szövetségi kapitány együttese a pénteki negyeddöntőben 6-4-re győzte le a görög csapatot.

Zalánki
Zalánki Gergő. Fotó: Catharyn Hayne/USA Water Polo/World Aquatics

Az első negyed közepén 0-2 volt az állás, de a hátralévő 28 percben mindössze két gólt kapott a kiválóan védekező magyar válogatott, így végül nagy csatában sikerült 6-4-re nyernie. A mezőny legjobbjának Vogel Somát választották, aki 13 lövésből kilencet kivédett, vagyis 69 százalékos mutatóval zárt.

„Nekem leginkább az tetszett, hogy a meccs előrehaladtával egyre stabilabb lett a védekezésünk, az utolsó negyedben még többet blokkoltunk, mint addig. Ez egy fontos győzelem, mert a görögök nagyon jók”

– idézi a magyar szövetség honlapja Varga Zsoltot.

Hozzátette, a támadás mehetett volna kicsit jobban, de amikor ekkora fókusz van a védekezésen, az sokszor a támadásvezetés rovására megy. A szövetségi kapitány megjegyezte, nagyon fizikális, nagyon kemény meccset játszottak a hosszú utazás után.

Magabiztos győzelmet aratott az olasz és a spanyol válogatott is. Az Egyesült Államok nagyszünetben 3-6-os, majd az utolsó negyed előtt még mindig három gólos hátrányban volt (6-9), ám a házigazda 4-0-ra nyerte meg a záró játékrészt.

A magyarok a legjobb négy között a spanyolokkal találkoznak.

A torna első két helyezettje kijut a jövő évi dohai világbajnokságra.

Világkupa Szuperdöntő, Los Angeles

Negyeddöntő

Magyarország-Görögország 6-4 (2-2, 1-0, 1-2, 2-0)
Gól:
Varga D., Jansik Sz., 2-2, Zalánki, Vigvári Vince, ill. ill., Kalogeropoulos, Fountoulis, Nikolaidis, Kakaris

Németország–Spanyolország 9-18 (2-6, 2-3, 2-5, 3-4)
Olaszország–Románia 20-2 (5-0, 5-1, 5-0, 5-1)
Egyesült Államok–Szerbia 10-9 (3-5, 0-1, 3-3, 4-0)