Férfi vízilabda-vk: vereség Olaszországtól

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott pénteken a világbajnoki ezüstérmes olasz csapattól a zágrábi világkupa-selejtező második fordulójában.

vízilabda
Német Toni és Edoardo di Somma. Fotó: Kovács Anikó

Két és fél perc játék után Manhercz Krisztián emberelőnyös góljával a magyarok kerültek előnybe, de az olaszok hamar fordítottak. Az első játékrészt Vismeg Zsombor találata zárta le, az újonc 1:40 perccel a vége előtt lőtt balról a jobb kapufa tövéhez (2-2).

A második negyed elején Vigvári Vendel használta ki, hogy az olaszok lemaradtak, majd ugyanő ötméteresből volt eredményes. Ezt követően a bírók több kontrafaultot fújtak, és mivel elmaradtak a további magyar gólok, az olaszok előbb szépítettek, majd emberelőnyből egyenlítettek (4-4).

A harmadik nyolc perc elején Lorenzo Bruni centerből lőtt szép gólt, ezzel már ismét az olaszoknál volt az előny, majd kidolgozott akció végén az egyedül maradt Burián Gergely egyenlített, az újabb olasz találatra pedig Vámos Márton válaszolt távoli bombával. Csakhamar ismét az ellenfél került előnybe, majd a magyarok jó darabig nem tudtak a kapuba találni, még emberelőnyből sem, az olaszok pedig 1:18-cal a vége előtt ötméteresből növelték a különbséget, azután pedig egy távoli ejtés is pontos volt (6-9).

Az utolsó szakaszban három és fél perc elteltével emberelőnyben, szép passzolgatás után Angyal Dániel húzta be közelről a labdát a kapuba, az ötödik perc végén pedig, ugyancsak fórban, Burián lőtt látványos gólt. Nem sokkal a vége előtt megvolt a lehetőség az egyenlítésre egy újabb olasz kiállítással, de Vigvári kezéről lesodorták a labdát, a maradék időben pedig már nem esett gól (8-9).

Alessandro Campagna, az olasz válogatott szövetségi kapitánya

„Presztízsgyőzelem volt. Az elején eléggé küszködtünk, mert a magyarok nagyon jól csinálták a betöréseket, aztán sikerült megnyugodnunk, és a jól működő zónánkkal sikerült visszajönnünk, elöl pedig gólokat lőnünk. Egy idő után jól működtek a lefordulások, elkaptuk a sebességet, lehettünk volna még eredményesebbek is. Akadtak hullámvölgyek a játék szintjében nálunk is, náluk is, de ez teljesen természetes egy ilyen kőkemény, fizikális csatában. A magyarok sohasem voltak könnyű ellenfelek, a mai meccs után is magunkba kell néznünk, és elfogadnunk, hogy az egyének szintjén van még hová fejlődnünk. Három nagyon nehéz meccs vár ránk zsinórban, holnap a horvátok jönnek, vasárnap a franciák. A hazaiak ellen még jobban kell játszanunk, mert az Európa-bajnoki győzelmük nagyot dobott az önbizalmukon, ráadásul ma pihenhettek is.”

Varga Zsolt szövetségi kapitány

„A hullámzás ma nagyon benne volt a mérkőzésben: jól kezdtünk, utána viszont mintha lett volna egy fáradtabb rész, a második negyed közepétől a harmadik végéig, kaptunk olyan könnyű gólokat, amilyeneket addig nem. Ez tapasztalat kérdése is – de ez kell, ilyen környezet, hogy élesben játsszunk ilyen mérkőzéseket. Az olaszok csapatként bizonyos dolgokat jobban csinálnak, régebben gyakorolnak fontos elemeket – ma azért sok mindent sikerült semlegesíteni a különböző kulcsszituációkban, de amit eddig is mondtam, azt tartom továbbra is: nekünk most komolyan kell dolgozni tovább, ez egy állomás, mert a cél az, hogy legközelebb még esélyesebbek legyünk. Az emberelőnyök kihagyása sok mindenen múlik, nem játszottuk úgy végig, ahogy szerettem volna. Ebben benne van, hogy a csapat régen nem szerepelt együtt, benne van, hogy nem lehet könnyelműen ellőni bizonyos helyzeteket, mert annak megfizetjük az árát, benne van az új labda, ami néha kicsúszik a kézből. A labdajáratást jobban kell csinálni, amikor megmozdítjuk az egészet, ez ma nem működött jól, mint ahogy az első mérkőzésen sem – ennek kapcsán úgy érzem, olyan hévvel megyünk be a vízbe, ami egyfajta türelmetlenséget szül, és ebből fakadnak a hibák is. Persze, fórt akkor is ki lehet hagyni, amikor jóval magasabb szinten játszunk, mint például az Eb-n, mert kicsit lassabb a felállás, vagy mert épp fáradtabbak az embereink. A cél természetesen az, hogy ebből minél kevesebb legyen, annál több jól szétlóbált, szépen megmozgatott, a kapufás emberekkel összhangban végigvitt fór. Ilyenből is akadt ma néhány, ezeknek örülünk, a többin pedig dolgozunk.”

A zágrábi tornán a magyarok szombaton a japánokkal, hétfőn az amerikaiakkal, kedden pedig az Európa-bajnok horvátokkal találkoznak. Mivel a sorozat döntőjének Los Angeles ad otthont, így az amerikaiak automatikusan továbbjutók, mellettük a csoport két legjobb csapata szerepelhet a végjátékban.

Férfi vízilabda világkupa-selejtező

A csoport, 2. forduló:

Olaszország – Magyarország 9-8 (2-2, 2-2, 5-2, 0-2)
Bruni 3, di Fulvio 2, Damonte, Fondella, Echenique, di Somma, ill. Vigvári Ve., Burián 2-2, Manhercz, Vismeg, Vámos, Angyal 1-1.

Franciaország – Egyesült Államok 9-12

A csoport állása: 1. Horvátország 6 pont (28-21), 2. Olaszország 6 (22-15), 3. Magyarország 3 (18-15), 4. Egyesült Államok 3 (27-27), 5. Japán 0 (18-26), 6. Franciaország 0 (13-22)

Forrás: MVLSZ / MTI

Világkupa: győzelemmel kezdett a férfi vízilabda-válogatott