Fölényes ferencvárosi siker

A Ferencváros fölényes, 19 gólos győzelmet aratott vendége, a Békéscsaba felett a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

Elek Gábor, vezetőedző a szerda délelőttöt kihasználta és edzést vezényelt a játékosoknak, s minden bizonnyal épp ennek nyomai látszódtak a Békéscsaba elleni találkozó első negyed órájában.

Törvényszerű volt, hogy fáradtan, tompán kezd majd a Ferencváros, ugyanakkor várható volt, hogy amint túljutnak a holtponton, látványosan gyorsulnak majd a kezek és a lábak.

Negyedóra játékot követően 7-7 áll az eredményjelzőn, a szünetben pedig 20-7. Ahogy rendeződtek a fejek, illetve keményebb, gyorsabb lett a védekezés, egyből rohanhattak a labdával a zöld-fehérek, ezt pedig nem tudta követni ellenfelünk.

Az első félidő végén Pásztor Noémi, a második elején meg Kisfaludy Anett szórta meg magát, vagyis éltek a beállók a falban és a lerohanások után is.

A Ferencváros már csütörtökön hajnalban útra kel Norvégiába, ahol a Bajnokok Ligájában Elek Gábor csapata a Vipers Kristiansand vendége lesz.

Női kézilabda NB I:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Békéscsabai Előre NKSE 37-18 (20-7)
Gól: Klujber Katrin 7, Háfra Noémi 5, Pásztor Noémi 4, Kisfaludy 3, Schatzl 3, Márton 3, Malestein 3, Tóth N. 3, Bölk 2, Kovács A. 2, Behnke 1, Szucsánszki 1, ill. Iván Emese 4, Jelena Agbaba 4, Kukely Anna 3, Török 2, Vámosi 2, Borgyos 1, Kukely Klára 1, Petika 1.

Forrás: Fradi.hu/MKSZ