Fölényes hazai győzelemmel elődöntős a Sopron

A legutóbbi bajnok Sopron Basket is bejutott a női kosárlabda NB I legjobb négy csapata közé, miután a Vasas Akadémia elleni 107-35-ös magabiztos vasárnapi győzelemmel összesítésben 2-1-re megnyerte a negyeddöntős párharcát.

Fotó: Tóth Zsombor/wb-basket.com

A továbbjutás abszolút esélyesének számító Sopron ezúttal sem hagyott kétséget fölényes győzelméről, az első negyed után már 32-7-re, a nagyszünetben 56-20-ra vezetett. A vendégek egyetlen játékrészben tudtak tíz pont fölött termelni. A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a soproni Megan Walker 22 ponttal zárt.

A párharc első, csütörtöki, szintén Sopronban rendezett meccsét 102-44-re nyerte házigazdaként az alapszakaszban legjobb soproni együttes, de hiába győzött szombaton vendégként is kiütéssel (92-40), az első mérkőzést végül jogosulatlan játék miatt – Walker lejárt sportorvosival lépett pályára – elbukta, és azt 20-0-val a Vasas Akadémia kapta meg.

Gáspár Dávid, a Sopron Basket vezetőedzője: „Mindkét csapat becsülettel és nagyon alázatosan játszott. Mostantól a következõ kihívásokra fókuszálunk, bízom benne, hogy hasonló eredménnyel fognak zárulni a mérkõzéseink.”