Folytatódik a Gyirmót és a Mezőkövesd versenyfutása

Fotó: Mészáros Mátyás/Kisalföld

A Gyirmót 2-0-ra győzött a Dunaújváros ellen, s ezzel az élre állt a labdarúgó NB II-ben.

Ünnepélyes keretek között avatták fel a Gyirmót FC Győr új stadionját. A találkozót előtt többek között beszédet mondott Borkai Zsolt, Győr polgármestere, Dunai Antal olimpiai bajnok labdarúgó az MLSZ-től, illetve a tulajdonosok részéről Horváth Ernő és Horváth Ferenc is.

A találkozó 56. percében sikerült megszereznie a vezetést a Gyirmótnak. Kiss Máté 18 méterről jobb lábbal, középről szépen kilőtte a kapu bal alsó sarkát. (1-0)

A folytatásban sem bízta a véletlenre a győzelmet a Gyirmót, a találkozó 74. percében Vass Patrik kapáslövésével kettő nullra növelte az előnyt.

Az azonos pontszámmal a második helyen álló Mezőkövesd Gyulán győzte le egy góllal a Szeged 2011 csapatát.

A Soroksár kiütötte a Szigetszentmiklóst, Albert Flórián csapatában Kákonyi Dániel duplázott, eredményes volt Gyepes Gábor is.

A 4. fordulóban elmaradt Szeged-Soroksár mérkőzést szeptember 30-án, szerdán 16 órakor pótolják Gyulán.

Sopronban nyert a ZTE, a Vasutas a 86. percben Zamostny Balázs révén kiegyenlített, ám egy perccel később Daru Bence győztes gólt szerzett. A zalaegerszegi gárda 16 ponttal áll a harmadik helyen.

A Kisvárda negyedóra alatt háromszor vette be Szentpéteri Viktor kapuját, Erős Gábor duplázott. A Budaörs a 40. percben Csillag Dárius révén szépített. A második félidő derekán Papp Máté egy gólra csökkentette le a vendégek hátrányát, ám végül a csereként beállt Rajczi Péter állította be a 4-2-es végeredményt.

Merkantil Bank NB II, 8. forduló:

Csákvár-Vác 2-1 (1-0)
Gól: Kocsis Gábor (24.), Molnár Tibor (81.), ill. Frank Richárd (87.)

Gyirmót-Dunaújváros 2-0 (0-0)
Gól: Kiss Máté (56.), Vass Patrik (74.)

Ajka-BFC Siófok 2-1 (0-0)
Gól: Gunther Zsolt (59.), Major Norbert (89.), ill. Ivancsics Gellért (85.)

Szolnoki MÁV FC-Balmazújváros 3-0 (2-0)
Gól: Balajti Ádám (24.), Gajdos Zsolt (45., 86.)

Soroksár-Szigetszentmiklós 4-0 (2-0)
Gól: Póti Krisztián (6., öngól), Kákonyi Dániel (43., 71.), Gyepes Gábor (50.)

Kisvárda-Budaörs 4-2 (3-1)
Gól: Koszta Márk (4.), Erős Gábor (7., 15.), Rajczi Péter (90+2.), ill. Csillag Dárius (40.), Papp Máté (73.)
Kiállítva: Hegedűs János (90., Budaörs)

Szeged 2011-Mezőkövesd Zsóry FC 0-1 (0-0)
Gól: Máté János (55.)
Kiállítva: Tóth Gábor (93., Szeged 2011)

Soproni Vasutas-ZTE FC 1-2 (0-0)
Gól: Zamostny Balázs (86.), ill. Babati Bejamin (70.), Daru Bence (87.)