Fradi győzelem az örökrangadó edzőmeccsen

A Ferencváros 4-1-re legyőzte az NB I-be feljutó MTK együttesét a két csapat szombat délelőtti edzőmeccsén.

Fotó: Fradi.hu

A találkozót egyértelműen a hazai pályán játszó zöld-fehérek kezdték jobban.

A 8. percben egy szép labdaszerzés után Isael sarokkal továbbított Lodicónak, aki jobbal a jobb alsóba lőtt (1-0). Két Botka Endre jobb oldali beadására Skvarka érkezett remekül, a légiós fejjel volt eredményes (2-0).

A vendégcsapat első helyzete a 14. percig váratott magára, akkor Bognár István lövését védte Dibusz Dénes.

A 29. percben Skvarka elfektette a kapust, majd az alapvonalról nagyon higgadtan passzolt Franck Bolihoz, aki nem hibázott (3-0). Két perccel később Boli remek továbbítását a bal alsóba célzó Botka Endre váltotta gólra (4-0).

Fotó: MTK

A második félidőre Szerhij Rebrov a Gróf – Lovrencsics, Otigba, Frimpong, Heister – Sigér, Csonka – Zubkov, Vécsei, Tokmac – Sihnevich összetételű együttesnek szavazott bizalmat.

Az 58. percben egy bal oldali szögletet követően Baki Ákos fejelt a jobb alsó sarokba (4-1). Két perccel később Gróf akadályozta meg óriási bravúrral az újabb MTK-gólt Zuigeber lehetősége után, majd nem sokkal később Frimpong mentett nagyot.

A folytatásban mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, a legnagyobb Vass P. előtt, akinek a 72. percben lövését nagy bravúrral védte Gróf, majd a kipattanót követően is nagyot mentett a kapus.

A 78. percben Vécsei Bálint és Oleksandr Zubkov remek összjátéka után Lovrencsics Gergő veszélyeztetett.

Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője: „Jó érzés volt újra mérkőzést játszani, igyekeztünk kiélvezni a játék minden pillanatát. A jelenlegi helyzetben a fejlődésünk érdekében fontos volt számunkra, hogy az edzések után végre felkészülési találkozón is pályára léphettünk. Látom a játékosokon az akaratot, hogy gyorsan visszarázódjanak, dolgozunk tovább.”

Felkészülési mérkőzés:

FTC–MTK Budapest 4-1 (4-0)
Gól: Lodico (8.), Skvarka (10.), Boli (29.), Botka (31.), illetve Baki (58.)
FTC I. félidő:
Dibusz – Botka, Blazic, Leandro, Civic – Haratin, Somalia – Isael, Skvarka, Lodico – Boli.
FTC II. félidő: Gróf – Lovrencsics, Otigba, Frimpong, Heister – Sigér, Csonka (Ramadan, 85.) – Zubkov, Vécsei, Tokmac – Sihnevich.
MTK I. félidő: Varga – Fülöp, Baki, Pintér, Nagy Zs. – Cseke, Palincsár – Gera D., Bognár, Prosser – Lencse.
MTK II. félidő: Somodi – Katona, Varju, Baki, Deutsch – Kanta, Mezei, Zuigber – Vass, Bíró, Schön

Forrás: fradi.hu/mtk.hu