Francia-norvég döntő lesz a női kézilabda-világbajnokságon

Az olimpiai címvédő Franciaország után az Európa-bajnok Norvégia jutott döntőbe a női kézilabda-világbajnokságon, miután 27-21-re legyőzte a házigazda Spanyolországot.

Estelle Nze Minko

Az olimpiai címvédő Franciaország 23-22-re legyőzte Dániát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság pénteki első elődöntőjében

Remek védekezéssel, és erre alapozva gyors ellentámadásokkal kezdték a mérkőzést a dánok, és a 16. percben már 8-4-re vezettek. A franciák a labdaeladások után – az időkérésüket követően – egy rossz cserével is nehezítették a saját dolgukat, így emberhátrányba kerültek, de ezért nem kellett bűnhődniük, mert ellenfelük is elkezdett hibázni.

Az első félidő úgy ért véget, hogy a Győri Audi ETO KC kapusa, Laura Glauser kivédte a dánok időntúli hétméteresét, így csapata csak kétgólos hátrányban volt a szünetben.

A második felvonást sem a kellő összeszedettséggel kezdte az olimpiai bajnok, amely elsősorban támadásban hibázott, és hamarosan megint négy találat volt Dánia előnye. A franciák több mint három percet emberelőnyben játszhattak, ám a skandinávok kettős létszámhátrányban is gólt szereztek.

A francia csapat akkor került lendületbe, miután ellenfele kiegészült és időt kért. A tokiói aranyérmes egy 3-0-s sorozattal egyenlített, majd az 57. percben első alkalommal a vezetést is átvette (22-21).

A dán kapuban a mezőny legjobbjának megválasztott Althea Reinhardt, valamint Sandra Toft is remekelt, ám a meccs legfontosabb védését a túloldalon Cleopatre Darleux mutatta be hetven másodperccel a vége előtt. Az utolsó támadását egyik csapat sem tudta gólra váltani, így a franciák megőrizték egygólos előnyüket az elődöntőben és százszázalékos mérlegüket a tornán.

A Győri Audi ETO KC játékosai közül a francia Estelle Nze Minko három, a dán Anne Mette Hansen négy találattal zárt.

A franciák a hatodik vb-elődöntőjüket játszották és továbbra is hibátlanok, hiszen a hatodik döntőjükre készülhetnek.

Katrine Lunde

Az előző világbajnokságon ezüstérmes hazaiak bő tíz percig tudták tartani magukat, utána a pontosabban játszó skandinávok elléptek 7-3-ra. A spanyolok öt-egyes védekezésre váltottak és cserékkel próbálkoztak, majd kihasználták, hogy a norvégok egyre többet hibáztak, és öt másodperccel az első félidő vége előtt sikerült egyenlíteniük.

A második felvonást is jobban kezdte az Európa-bajnoki címvédő, amely a 38. perc után egy 7-2-es sorozattal hat góllal elhúzott. A házigazdák 1:47 percig kettős emberelőnyben játszhattak, de ekkor sem tudtak felzárkózni, mert védekezésben nem tudtak kellően hatékonyak lenni, támadásban pedig nagyon sokat hibáztak.

Sikerükkel a norvégok visszavágtak a spanyoloknak, akik a legutóbbi világbajnokság elődöntőjében nagy meglepetésre 28-22-re legyőzték őket.

A Győri Audi ETO KC játékosai közül Veronica Kristiansen három, Stine Oftedal egy, Kari Brattset hét góllal járult hozzá a sikerhez, a mezőny legjobbjának pedig a kapus Katrine Lundét választották.

Norvégia nyolcadik alkalommal jutott vb-döntőbe, ahol vasárnap délután az olimpiai címvédő Franciaországgal találkozik.