Francia parádé Svájc ellen

Benzema_600_300Nagyon közel került a nyolcaddöntőbe jutáshoz a francia válogatott, amely fölényes győzelmet aratott a svájci csapat felett pénteken a brazíliai labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második fordulós mérkőzésén.

Francia helyzettel és svájci cserével kezdődött a mérkőzés: előbb Benzema veszélyeztetett távolról, majd von Bergen hagyta el vérző arccal a pályát, miután a labdáért forduló Giroud fejbe rúgta. A franciák igyekeztek támadni, s ennek meg is lett az eredménye: negyedóra elteltével egy percen belül kétszer is betaláltak.

A 17. percben Valbuena ívelt be szögletet jobbról, Olivier Giroud magasra ugorva 11 méterről a kapu bal felső sarkába fejelt (1-0).  Egy perccel később Karim Benzema csípte el a labdát a svájci térfél közepén, remekül ugratta ki a balján érkező Blaise Matuidit, aki kissé kisodródva a jobb alsó sarokba lőtt (2-0).

A folytatásban akadt egy svájci gólszerzési lehetőség is, de kimaradt, a franciák pedig büntetőből tovább növelhették volna előnyüket, ám ők sem tudtak élni a nagy eséllyel. A 32. percben Benzema tizenegyesét Bnaglio hárította, majd a kipattanót Cabaye helyezte a bal kapufára.

A 40. percben svájci szöglet után Varane indította a bal oldalon sprintelő Giroud-t, aki pontosan adott középre, a túloldalon érkező Mathieu Valbuena pedig közelről a léc alá passzolt (3-0).

A mozgalmas első félidőben a franciák szinte minden támadásukból veszélyt teremtettek, a svájciak pedig nem tudták feldolgozni, hogy egy percen belül komoly hátrányba kerültek.

A második félidőben sokkal aktívabban kezdett a hátrányban lévő csapat, megpróbált nyomást gyakorolni ellenfele kapujára, a némileg visszahúzódó franciák ellentámadásai azonban továbbra is veszélyesek maradtak.

A 67. percben Pogba külsővel tekert a védők közül kilépő Karim Benzema elé, aki jobbról, éles szögből, a kapus lába között betalált (4-0). Hat perccel később Benzema hozta helyzetbe Moussa Sissokót, aki jobbról kilőtte a hosszú sarkot (5-0).

A svájciak többször is egészen közel álltak a szépítéshez, a franciák viszont éltek is az újabb lehetőségeikkel. Ötgólos vezetésük után azonban a svájciaknak kétszer is összejött, ami addig sehogy sem, ezzel sikerült kozmetikázniuk az eredményt.

A 81. percben Blerim Dzemaili szabadrúgásból szépített (5-1). Hat perccel később Inler nagyszerűen emelt Granit Xhaka elé, a svájci támadó pedig ballal, kapásból lőtt gólt (5-2).

E csoport, 2. forduló:

Franciaország-Svájc 5-2 (3-0)
Salvador, Fonte Nova Aréna, 51 003 néző. Vezette: Björn Kuipers (holland)
Gól: Giroud (17.), Matuidi (18.), Valbuena (40.), Benzema (67.), Sissoko (73.), illetve Dzemaili (81.), Xhaka (87.)
Franciaország: Hugo Lloris – Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (Laurent Koscielny, 66.), Patrice Evra – Moussa Sissoko, Yohan Cabaye, Blaise Matuidi – Mathieu Valbuena (Antoine Greizmann, 82.), Olivier Giroud (Paul Pogba, 63.), Karim Benzema
Svájc: Diego Benaglio – Stephan Lichtsteiner, Johan Djourou, Steve von Bergen (Philippe Senderos, 9.), Ricardo Rodriguez – Valon Behrami (Blerim Dzemaili, 46.), Gökhan Inler – Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi – Haris Seferovic (Josip Drmic, 69.)