A franciákkal vív negyeddöntőt a 3×3-as női kosárválogatott

Negyedik győzelmével csoportelsőként jutott nyolc közé a grazi olimpiai selejtezőtornán a 3×3-as magyar női kosárlabda-válogatott, amely a vasárnap délutáni negyeddöntőben a franciákkal találkozik.

Medgyessy Dóra. Fotó: FIBA

Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese csütörtökön 21-10-re verte a fehéroroszokat, majd a vihar miatt péntek délelőttre halasztott második fordulós meccsen 17-13-ra legyőzte a hollandokat. A szombati első mérkőzés volt egyben a C csoport rangadója, ugyanis az észtek ugyancsak százszázalékos teljesítménnyel (2/0) várták a harmadik kört.

A honosított Goree Cyesha vezérelte magyarok 4-0-lal kezdtek, az ellenfél ezután talált először a gyűrűbe. Az észtek a szépítő kétpontos kosár után ismét megtorpantak, így nemsokára 9-2 állt az eredményjelzőn. A találkozó derekán, öt perc elteltével 11-5 volt az állás, majd 11-7-nél mindkét csapat begyűjtötte hatodik személyi hibáját, így innentől büntető járt a szabálytalanságokért.

Ebből is Medgyessy Dóráék jöttek ki jobban, aztán Theodoreán Alexandra duplájával 18-9-re vezettek a magyarok, 19-10-nél pedig a sorsdöntő kétpontost Papp Dia süllyesztette a gyűrűbe (21-10). Ez egyben a meccs végét jelentette, ugyanis hiába volt még hátra bő egy perc, 21 dobott ponttal automatikusan befejeződik az összecsapás.

Theodoreán Alexandra és Goree Cyesha. Fotó: FIBA

Megszerezték a csoportelsőséget is

Károlyi Andrea szövetségi kapitány együttese utolsó csoportmérkőzésén, szombat este már biztos negyeddöntősként lépett pályára az osztrák város főterén, a kérdés csak az volt, hogy a C jelű kvintett első vagy második helyéről jut tovább. A zárómérkőzés már csak azért is formaságnak tűnt, mert a sereghajtó Srí Lanka nyeretlenül állt, és átlagosan alig hat pontot szerzett mérkőzésenként.

Az erőviszonyokra jellemzően a magyarok már négy másodperc elteltével vezettek, aztán főként a honosított Goree Cyeshának köszönhetően nemsokára 6-1 állt az eredményjelzőn. Az ázsiaiak időkéréssel próbálták rendezni a sorokat, de tovább potyogtak a magyar kosarak, Goree egy-egy szemet gyönyörködtető megmozdulása már-már bemutató gálákat idézett. A rivális 9-1-nél büntetőből szépített, a meccs derekán, öt perc elteltével 12-6 állt a nagyórán.

Theodoreán Alexandra távoli duplájával kialakult a „közte tíz” (18-8), aztán 20-9-nél Medgyessy Dóra tette fel a pontot az i-re egy duplával, amikor még 3:33 perc még hátra lett volna a rendes mérkőzésidőből. A magyarok így a papírformát igazolva 22-9-re nyertek.

Papp Klaudia. Fotó: FIBA

A Károlyi-együttes csoportgyőztesként a negyeddöntőben a franciákkal találkozik vasárnap 15.15 órakor, az ellenfél három győzelemmel és egy vereséggel zárt az A csoport második helyén.

A 20-20 csapatos grazi tornáról három férfi és három női együttes szerez indulási jogot a tavalyról idén nyárra halasztott olimpiára. Ez azt jelenti, hogy ha a magyarok sikerrel veszik a negyeddöntőt, akkor nagy lépést tesznek a kvóta megszerzéséért, ugyanis az elődöntő két győztese és a bronzmérkőzés nyertese – a döntőt nem játsszák le Grazban – automatikusan olimpiai résztvevőnek számít.