Fucsovics a harmadik szettben feladta

Karen Hacsanov jutott a legjobb nyolc közé a Bécsben zajló ATP 500-as tenisztornán, miután 6:3, 3:6, 4:1-es hátránynál Fucsovics Márton feladta az orosz elleni nyolcaddöntőt.

Az orosz adogatott először, és két semmire nyert szervagémmel kezdődött a meccs. Aztán Hacsanov 2:1-es vezetésénél Fucsovics Márton, majd az orosz bukta el az adogatását. A következő játékban Fucsovics semmi 40-ről jött vissza és öt bréklabdát is hárítva hozta az adogatását. Az orosz 4:3-as vezetése után három bréklabdája volt ismét Hacsanovnak, egy roppant gyenge röpte után újra brékelni tudott, majd semmire hozott adogatásával, 43 perc után 6:3-ra hozta az első szettet.

A második szett viszont Marcinak kezdődött jobban, 1:1-ig mindenki hozta az adogatását, Fucsovics 10 pontot hozott egymás után, amibe természetesen egy elvett adogatójáték is beletartozott, 4:1-re húzott el. Aztán jött egy hosszú játék, csak a huszadik pont döntött Hacsanov javára, miközben Fucsovicsnak három bréklabdája is volt. Ha nehezen, de jött az adogatás, de Hacsanov ismét szépített sőt, elvette Marci adogatását is, így 5:4-re alakult a meccs. A magyar játékos aztán orvosi segítséget is kért, miközben a mezét is levette. Fucsovics visszajött, brékelt, és 56 perc alatt egyenlített. A nyerő ütésekben (11-7) és a ki nem kényszerített hibákban (15-17) is jobban állt, a tenyeres elütései pedig élményszámba mentek.

A döntő szett nem kezdődött jól. Megint egy maratoni gémben elveszített adogatás jött. Marci becsülettel küzdött, de egyre nehezebben mozgott, egy-egy labdamenet után fájdalmasan nézte a lábát. Hacsanov 3:1-re ment el, majd egy újabb elbukott szervagém után feladta a küzdelmet. Nem bírta a lába, bár kiválóan küzdött, ezúttal nem jött össze az újabb bravúr, Hacsanov 2 óra 15 perc játék után 6:3, 4:6, 4:1-gyel jutott a negyeddöntőbe.