Fucsovics búcsúzott Madridban

Fucsovics Márton szettelőnyről kikapott a francia Gaël Monfils-tól szerdán a madridi salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában.

A világranglistán 36. magyar játékos – aki a nyitókörben a belga David Goffint búcsúztatta – pályafutása során először csapott össze a 15. helyen kiemelt Monfilsszal.

A 32 éves francia már négy labdamenetet követően ápolást kért lábfájdalmai miatt, majd kétszer is elvesztette adogatását. Később a szervezőkkel is vitatkozott, de a nyíregyházi teniszező higgadt maradt, és 4:0-ra elhúzott, majd 33 perc elteltével szettelőnybe került.

A második játszmára Monfils varázsütésre magára talált: első adogatásaiból sokkal hatékonyabban teniszezett, mint korábban, így egyre nagyobb nyomást helyezett Fucsovicsra. A magyar játékos 3:3-ig tudta tartani adogatását, és bár francia riválisa 5:4-es vezetésénél még neki is volt egy bréklabdája, Monfils egyenlített.

A döntő játszma három brékkel indult, és bár a negyedik játékban – Monfils szervájánál – a 27 éves Fucsovicsnak megint volt lehetősége egyenlíteni, a francia tudta előbb megerősíteni a vezetését. A folytatásban is a nyolcszoros ATP-tornagyőztes rivális akarata érvényesült, így végül 1 óra 53 perces csata végén ő ünnepelhette a továbbjutást.

Mutua Madrid Open

Férfiak, 6,5 millió euró (2 milliárd forint) összdíjazás

2. forduló (a 16 közé jutásért):

Gaël Monfils (francia, 15.)-Fucsovics Márton 1:6, 6:4, 6:2

Babos negyeddöntős a franciaországi tornán

Babos Tímea második győzelmével bejutott a negyeddöntőbe szerdán a 80 ezer dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben.

A világranglistán 137. magyar játékos a 16 között az ausztrál Priscilla Honnal csapott össze, akit egy hellyel előz meg a WTA-rangsorban. A 20 éves rivális előzőleg az első helyen kiemelt orosz Vitalija Gyacsenkót (80.) búcsúztatta.

A soproni teniszező 5:4-nél az első szettért adogatott, játszmalabdája volt, de csak rövidítésben tudott ellenfele fölé kerekedni. A folytatásban 5:4-nél ismét nem tudta kiszerválni a szettet – és a meccset -, de a tie-breakben kiharcolta a győzelmet. A találkozó 1 óra 51 percig tartott.

A 25 éves Babosra a negyeddöntőben az amerikai Varvara Lepchenko (131.) vagy az orosz Varvara Gracseva (328.) vár.

Cagnes-Sur-Mer

Nyolcaddöntő:

Babos Tímea-Priscilla Hon (ausztrál) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

Valkusz nyerte a magyar csatát Rómában, Piros búcsúzott Kazahsztánban

Valkusz Máté két játszmában legyőzte Balázs Attilát Rómában, míg Piros Zsombor kiesett a kazahsztáni salakpályás challenger-tenisztornán.

A világranglistán 322. Valkusz hétfőn az olasz Julian Ocleppót (437.) verte 6:2, 6:2-re, és a 32 között a 15. helyen kiemelt Balázs Attilával (218.) találkozott, aki erőnyerőként nem lépett pályára a nyitókörben.

A két magyar különmérlegében az áprilisi, budapesti versenyen negyeddöntős Balázs állt jobban (2-0), ezúttal azonban a 21 éves Valkusz két játszmában, 6:4, 6:3-ra jobbnak bizonyult 31 éves honfitársánál, így előbbi jutott nyolcaddöntőbe. Ott a torna 17. kiemeltjével, a hazai közönség előtt szereplő Gian Marco Moronival (249.) találkozik majd.

A világranglista 365. helyén álló Piros hétfőn az első fordulóban 5:7, 6:4, 6:2-re legyőzte le az üzbég Humojun Szultanovot (387.), majd szerdán az első kiemelt fehérorosz Jegor Geraszimov (132.) várt rá Simkentben. Az Australian Open 2017-es junior bajnoka szett- és brékelőnyben volt esélyesebb riválisával szemben, de végül két és fél óra alatt 6:7 (4-7), 6:4, 6:2-re kikapott.