Fucsovics is nyolcaddöntős Szófiában

Marozsán Fábián után Fucsovics Márton is bejutott az 563 ezer euró összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjébe.

Fucsovics
Fucsovics Márton

A világranglistán 47. helyezett nyíregyházi játékos kedden késő este a nyitókörben a – selejtezőből érkezett – francia Terence Atmane-nal (134.) csapott össze. Kiegyenlített első szettet vívtak, amelyben 3:2-nél ugyan brékelőnybe került a magyar, de riválisa gyorsan visszavette adogatását, és végül rövidítésben dőlt el a játszma. Ebben Fucsovics koncentráltabban teniszezett riválisánál és előnybe került.

A másodikban 3:2-ig mindkét játékos magabiztosan nyerte adogatásait, ekkor azonban Fucsovics brékelni tudott és innen már nem engedte ki kezéből a győzelmet, amelyet másfél órás csata végén szerzett meg.

A verseny nyolcadik kiemeltje a nyolcaddöntőben Jurij Rodionovval mérkőzik meg. Fucsovics az osztrák játékost tavaly a stuttgarti füves pályás tornán

A délelőtt továbbjutott Marozsán Fábián következő ellenfele Roberto Bautista Agut lesz. A spanyol játékos egy maratoni találkozón győzte le a 9. helyen kiemelt Miomir Kecsmanovicsot. Az első rövidítést Bautista Agut nyerte meg 11-9-re, ám a második játszma végén 2-7-re elveszítette a második tie-breaket.

A mérkőzés 3 óra 16 percig tartott.

Valkusz Máté könnyed sikerrel jutott nyolcaddöntőbe Metzben

Valkusz Máté meglepően könnyed sikert aratott kedden a 630 ezer euró (240 millió forint) összdíjazású metzi keménypályás tenisztorna első fordulójában, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

A világranglistán 232. magyar játékos a selejtező második fordulójában kikapott vasárnap a hazai közönség előtt szereplő Calvin Hemerytől (203.), de szerencsés vesztesként mégis főtáblára került.

A nyitókörben aztán magabiztos játékkal használta ki a lehetőséget a kilencedikként kiemelt Daniel Altmaier ellen. A meccs esélyese egyértelműen a rangsorban 54. német rivális volt, mégis a 25 éves magyar teniszező uralta a mérkőzést. Valkusz az első és a második játszmában is csupán két játékot veszített, és fölényét jól érzékelteti, hogy 11 bréklabdája volt a – mindössze 72 perces – meccsen, míg ellenfelének csupán kettő.

A Davis Kupa-válogatott játékos a legjobb 16 között az orosz Alekszandr Sevcsenkóval (63.) csap össze. A párharc győztesére a negyeddöntőben Karen Hacsanov (orosz, 3.) vár.

Sofia Open

1. forduló (a 16 közé jutásért):

Marozsán Fábián – Piros Zsombor 6:3, 6:1
Roberto Bautista Agut (spanyol) – Miomir Kecsmanovics (szerb, 9.) 7:6(9), 6:7(2), 7:6(5)
Christopher O’Connell (ausztrál) – Hamad Medjedovic (szerb) 6:7(3), 6:1, 7:6(2)
Fucsovics Márton (8.) – Terence Atmane (francia) 7:6(4), 6:3
Jurij Rodiono (osztrák) – Nicolas Moreno De Alboran (amerikai, LL) 7:6(4), 6:7(4), 6:4