Fucsovics ismét az első fordulóban búcsúzott

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután a hétfői játéknapon öt szettben kikapott a georgiai Nikoloz Baszilasvilitől.

A nyíregyházi teniszező az első szettet még magabiztos játékkal nyerte, riválisa azonban ezt követően fordított és a végső siker közelébe került. A negyedik felvonás közepén aztán újra a magyar játékos ragadta magához a kezdeményezést és egyenlített, a mindent eldöntő ötödik játszmában pedig rögtön brékelt. Baszilasvili azonban visszavette az adogatását (3:3), Fucsovics következő szervájánál is övé lett a játék, és a folytatásban már nem hibázott, így 3 óra 41 perc után lezárta az összecsapást.

A két játékosnak ez volt idén az ötödik egymás elleni összecsapása, a 27 éves Baszilasvili a májusi római salakpályás sikerét követően másodszor nyert. Fucsovics 2016, 2017 és tavaly után negyedszer is a főtábla első fordulójában búcsúzott New Yorkban.

„Már megtanultam, hogy az 5. szettben bármi lehet. Volt olyan, hogy én jöttem ki győztesen, ebben az évben egyszersem én jöttem ki győztesen. Remélem, hogy ez majd meg fog fordulni. Igaz, Schwartzman, Fognini és Basilashvili is top 20-as teniszező. Ami a mai meccset illeti, végig egy nagyon jó mérkőzés volt. Az 5. szettben, 3:1-nél volt egy bréklabdám, onnantól Basilashvili nagyon stabilan, összeszedetten kezdett játszani. Amikor 3:2–nél szerváltam, éreztem egy kis görcsöt a lábamban, nem tudtam úgy felmenni a szervánál, ennyin ment el. Igaz, addig sem szerváltam túl jól, mert végig volt rajtam egy kis nyomás, Basilashvili az egyik legjobb ritörnöző a mezőnyben. Kiadtam magamból mindent, csalódott vagyok, hogy a vége ez lett.”

A US Openen egyesben így már csak Babos Tímea érdekelt a magyarok közül, ő a 28. helyen kiemelt spanyol Carla Suárez Navarro ellen kezd kedden.