Fucsovics kétszettes sikerrel jutott tovább

Fucsovics Márton két játszmában legyőzte kedden az ausztrál Jordan Thompsont a 2,66 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában.

A világranglistán 53. magyar játékos az egész mérkőzésen rendkívül hatékonyan adogatott és kiegyensúlyozottan teljesített, és mivel jól használta ki az ATP-rangsorban 86. ellenfele bizonytalanságait, három brékkel 85 perc alatt továbbjutott.

A nyíregyházi játékos a 32 között a 15. helyen kiemelt argentin Federico Delbonisszal (34.) találkozik, akinek az első körben nem kellett pályára lépnie.

Delbonis és Fucsovics 2019-ben egy genfi salakpályás tornán játszott egymás ellen, akkor az argentin játékos nyert 6:4, 6:2 arányban.

Alaposan pórul járt a két szabadkártyás spanyol teniszező, hiszen a május elsején már 40. születésnapját ünneplő Tommy Robredo és Feliciano Lopez az első körben összesen három game-et tudott megnyerni.

Robredo 2004-ben nyert Barcelonában, az övé volt az eddigi leghosszabb karrier az ATP történetben, hiszen Tommy 18 évesen Casablancában játszott először ATP tornán. A veterán spanyol játékos 891 mérkőzéséből 533-at nyert meg. Karrierje során összesen 12 tornagyőzelmet aratott.

A már 40 és fél éves Feliciano Lopez igazán kitartó sportember, hiszen idén valamennyi mérkőzését elveszítette, de még ez sem szegi kedvét. Igaz, párosban Sztefanosz Cicipasszal Acapulcóban tornagyőzelmet ünnepelhetett február végén.