Fucsovics könnyed győzelemmel a második fordulóban

Fucsovics Márton a második fordulóba jutott a 2,7 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 36. helyezett magyar játékos hétfőn az amerikai Denis Kudlával találkozott, aki ellen 1/1 volt a győzelmi mérlege. A 82. helyen álló ellenfél 3:3-ig tartotta a lépést Fucsoviccsal, aki ekkor elvette az adogatását, majd 48 perc elteltével kiszerválta az első szettet.

A folytatásban Kudla még kevesebb ellenállást tanúsított, egyre többet rontott, és 0:1 után már nem nyert gémet. Az összecsapás 1 óra 17 percig tartott.

„Úgy érzem, jól és koncentráltan játszottam, a tenyeresem stabil volt, egyszer sem veszítettem el az adogatásomat, és a második szettben már az első szervát is jobb százalékban ütöttem”

– elemezte a meccset közösségi oldalán Fucsovics, aki szombat este az FC Barcelona elnökének a vendégeként a Camp Nou stadionban tekintette meg a Barcelona-Real Sociedad labdarúgó bajnoki mérkőzést.

A 27 éves nyíregyházi teniszezőre a 32 között az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz (8.) vár, aki erőnyerőként nem lép pályára az első körben.

Barcelona Open Blanc Sabadell

1. forduló (a 32 közé jutásért):

Fucsovics Márton-Denis Kudla (amerikai) 6:4, 6:1

Fognini első ATP 1000-es tornagyőzelmét aratta Monte-Carlóban

Kevesen fogadtak volna arra, hogy Fabio Fognini és Dusan Lajovics vívja majd a finálét a hercegségben, főleg úgy, hogy egyik játékos sem jutott be karrierje során egy 1000-es torna döntőjébe. Ráadásul a 11-szeres győztes Rafael Nadal is elindult a tornán, de az elődöntőben búcsút intett Monte-Carlótól.

A meccs első két játékában hozták az adogatásukat a játékosok, majd egy oda-vissza bréket láthatott a nagyérdemű. Az ötödik gémben az olasz játékos nem hibázott a szervájánál, majd ezt követően ismét brékelte a szerbet. A Nadalt búcsúztató versenyző nem szórakozta el az előnyét, és 6:3-ra behúzta a játszmát.

A második felvonás első két játékában fogadóként nyertek a versenyzők. A harmadik és negyedik játékban ugyanezt adogatóként abszolválták a felek, majd Fognini ismét brékelte Lajovicsot. A világranglista 18. helyezettje nem engedte ki a kezéből a meccset, és karrierjének eddig legnagyobb bravúrját érte el, hogy megnyerte élete első ATP-Masters trófeáját.

Győzemével Fognini hat helyet javítva a 12. pozícióig ugrott a világranglistán.

Rolex Monte-Carlo Masters

Döntő:

Fabio Fognini (olasz, 13.)-Dusan Lajovics (szerb) 6:4, 6:3

Babos feladta selejtezős meccsét

Babos Tímea feladta mérkőzését a 250 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna selejtezőjének második fordulójában.

A torna honlapja szerint a világranglista 142. helyén álló játékos – a kvalifikáció ötödik kiemeltje – az osztrák Barbara Haas (191.) után hétfőn Jelena Ribakinával (161.) találkozott, akit tizedikként rangsoroltak a szervezők. A kazah gyorsan 4:1-re elhúzott, majd Babos kiegyenlített, de az első szett így is az ellenfélé lett. A folytatásban Ribakina 3:0-ra meglépett, ekkor a soproni teniszező ápolást kért a bal lábfejére. Ezt követően visszament a pályára adogatni, de hamarosan jelezte a székbírónak, hogy nem tudja folytatni a meccset.

A 25 éves Babos – aki márciusban fejezte be az együttműködést horvát edzőjével, Nikola Horvattal – egyesben az elmúlt egy évben 27 vereség mellett kilenc mérkőzést nyert meg. Ebből hét főtáblás győzelem volt, kettőt pedig pedig selejtezőben aratott. Ami az idei teljesítményét illeti, 11 vereség (ebből két mérkőzést sérülés miatt feladott) és négy győzelem a mérlege, főtáblán két mérkőzést nyert eddig 2019-ben.

Párosban Babos az első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán a török metropoliszban, míg Stollár Fanny a svájci Xenia Knoll-lal indul.