Fucsovics Márton kiesett a US Openen

Fucsovics Mártonból rengeteget kivett a Dimitrov elleni öt szettes mérkőzés, a US Open harmadik fordulójában nem volt esélye Frances Tiafoe ellen.

Fucsovics Márton. Fotó: Andrew Ong/USTA

A Grigor Dimitrov elleni maratoni, ötszettes csata után Fucsovics Márton az amerikai Francis Tiafoe ellen folytatta a szereplését a US Openen. Félő volt, hogy a négy óra ötven perces csata rengeteget kivesz a nyíregyházi játékosból, és sajnos ez be is igazolódott.

Fucsovics fáradtan mozgott, lábmunkája elmaradt a kívánt szinttől

Az egykori világranglista-hatodik, a dél-afrikai Wayne Ferreira edzette amerikai, a Black Lives Matter-mozgalom elkötelezett híve bátran és tudatosan futtatta a magyar játékost, akinek nem ízlett ez az agreszív harcmodor.

Fucsovics a első szettben kétszer is elveszítette a saját adogatójátékát, Tiafoe főleg fogadóként volt igen aktív. A magyar teniszező sikeres első szervája után csak a pontok 54 százalékát tudta megnyerni. A folytatás sem kecsegtetett túlságosan sok jóval, főleg azért nem, mert még a játszma elején Fucsovics elveszítette az egyik szervajátékát.

Frances Tiafoe. Fotó: Peter Staples/USTA

Tiafoe nem csinált semmi különlegeset, érvényesítette a „brékelőnyt”, és 6:3-ra hozta a második szettet

A harmadik szett elején érkezett el Fucsovics első bréklehetősége, de egy könnyűnek tűnő második szervát nem tudott a pályára tenni. De ez volt a kisebbik gond, Tiafoe ugyanis nemcsak „megvédte” a saját adogatójátékát, hanem brékelte Fucsovicsot, s ezzel megvolt az előny a harmadik szettben is. Még egy apró fellángolás adott reményt a folytatásban, de Tiafoe rövidre zárta a történetet.

A háromszettes búcsú fájó, különösen azért, mert az amerikai játékost a New York-i találkozó előtt kettőből kétszer győzte le Fucsovics Márton. Éppen Grand Slam-tornán nem sikerült harmadszor is nyernie Francis Tiafoe ellen.

Frances Tiafoe és Fucsovics Márton. Fotó: Brad Penner/USTA

Fucsovics vereségével véget ért a magyarok számára az idei US Open

A férfiaknál Frances Tiafoe az utolsó állva maradt amerikai teniszező, míg a legjobb 16 közé bejutott három kanadai játékos is: Dennis Shapovalov (kanadai, 12.), Felix Auger-Aliassime (kanadai, 15.) és Vasek Pospisil (kanadai).

Nyolcaddöntő:

Novak Djokovics (szerb, 1.) – Pierro Carreno Busta (spanyol, 20.)
Dennis Shapovalov (kanadai, 12.) – David Goffin (belga, 7.)
Borna Coric (horvát, 27.) – Jordan Thompson (ausztrál)
Alejandro Davidovich Fokina (spanyol) – Alexander Zverev (német, 5.)
Matteo Berrettini (olasz, 6.) – Andrej Rubljov (orosz, 10.)
Danyiil Medvegyev (orosz, 3.) – Frances Tiafoe (amerikai)
Vasek Pospisil (kanadai) – Alex De Minaur (ausztrál, 21.)
Dominic Thiem (osztrák, 2.) – Felix Auger-Aliassime (kanadai, 15.)

Serena Williams. Fotó: Peter Bruty/USTA

A nőknél a harmadik helyen kiemelt Serena Williams szetthátrányból fordítva búcsúztatta el a 2017-es bajnok Sloane Stephenst.

Versenyben van még a szintén amerikai Sofia Kenin, Jennifer Brady és Shelby Rogers is. Naomi Osaka tősgyökeres New York-i, ám ő japán színekben versenyez.

3. forduló

Nők:

Alizé Cornet (francia) – Madison Keys (amerikai, 7.) 7:6(4), 3:2-es állásnál Keys feladta.
Tsvetana Pironkova (bolgár) – Donna Vekic (horvát, 18.) 6:4, 6:1
Maria Szakkari (görög, 15.) – Anisimova (amerikai, 22.) 6:3, 6:1
Serena Williams (amerikai, 3.) – Sloane Stephens (amerikai, 26.) 2:6, 6:2, 6:2
Viktorija Azarenka (fehérorosz) – Iga Swiatek (lengyel) 6:4, 6:2
Karolina Muchova (cseh, 20.) – Cirstea (román) 6:3, 2:6, 7:6(7)
Elise Mertens (belga, 16.) – McNally (amerikai) 7:5, 6:1
Sofia Kenin (amerikai, 2.) – Ons Jabeur (tunéziai, 27.) 7:6(4), 6:3

Jennifer Brady (amerikai) – Angelique Kerber (német, 17.)
Julija Putyinceva (kazah, 23.) – Petra Martic (horvát, 8.)