Fucsovics Márton legyőzte Alex de Minaurt

Fucsovics Márton magabiztos győzelemmel jutott be a harmadik fordulóba pénteken a római salakpályás tenisztornán.

Fucsovics

A világranglistán 92. magyar a 64 között a 17. helyen kiemelt ausztrál Alex De Minaurral csapott össze, pályafutása során negyedszer. Az első két találkozót – melyek a Davis Kupa keretében zajlottak – a Spanyolországban nevelkedett ellenfél nyerte, idén márciusban viszont Indian Wellsben, kemény pályán a nyíregyházi játékos bizonyult jobbnak.

A Foro Italico salakja még kevésbé „ízlett” De Minaurnak, aki 2:2 után elvesztette  adogatását, és a 31 éves Fucsovics nem engedte ledolgozni a brékhátrányt. A folytatásban a magyar válogatott vezére 1:1-nél került lépéselőnybe, ám a sydney-i rivális 4:4-nél utolérte őt, a meccs utolsó brékje pedig Fucsovics szempontjából a legjobbkor, 5:4-es vezetésnél következett be. A találkozó 1 óra 53 percig tartott.

Fucsovics következő ellenfele a brit Cameron Norrie (58.) lesz. A két teniszező ötödik alkalommal játszik egymás ellen, az eddigi négy meccset Norrie nyerte meg. 2019-ben a monacói salakon aratott győzelme után a brit teniszező Kanadában szetthátrányból fordítva nyert Fucsovics ellen. 2021-ben egy bácsi fedett pályás tornán is Norrie nyert, majd tavaly a katalán salakon 7:5, 6:7(9), 6:4 arányban nyer Cameron Norrie.

Internazionali BNL d’Italia

2. forduló (a 32 közé jutásért):

Fucsovics Márton – Alex de Minaur (ausztrál, 17.) 6:3, 6:4
Cameron Norrie (brit, 13.) – Alexandre Muller (francia, Q) 6:2, 6:3
Alexei Popyrin (ausztrál, Q) – Felix Auger-Aliassime (kanadai, 10.) 6:4, 4:6, 7:5
Francisco Cerundolo (argentin, 24.) – Yibling Wu (kínai) 3:6, 6:3, 6:3
Alekszander Sevcsenko (ukrán, LL) – Sebastian Baez (argentin) 6:3, 6:4
Jannik Sinner (olasz, 8.) – Thanasi Kokkinakis (ausztrál, Q) 6:1, 6:4

Forrás: ATP / MTI