Fucsovics Márton negyeddöntős Stuttgartban

Fucsovics Márton bejutott a negyddöntőbe a stuttgarti, 795 ezer euró összdíjazású füves pályás férfi tenisztornán.

Fucsovics

A világranglista 83. helyezettje – aki a selejtezőben kezdte szereplését – a keddi nyitófordulóban szetthátrányból verte a kanadai Denis Shapovalovot (29.), a nyolcaddöntőben pedig azzal a kanadai Vu Ji-pinggel (64.) csapott össze, aki az első körben a tavalyi wimbledoni döntős, hosszú sérülés után visszatért ausztrál Nick Kyrgiost búcsúztatta.

A csütörtöki találkozón a 31 éves Fucsovics Márton lassan melegedett be, egyből elveszítette adogatójátékát, de precíz ütéseinek köszönhetően 4:2-nél már ő volt brékelőnyben, amit végig megőrzött.

A második játszmában a nyíregyházi teniszező 2:2-nél ismét élt fogadóesélyével, elvette 23 esztendős ellenfele szervagémjét, de 4:2 után sorozatban négy játékot veszített, így a kínai rivális 81 perc elteltével egyenlített.

A harmadik felvonás több szoros adogatójátékot is hozott, de brékelni sokáig egyik játékosnak sem sikerült. A sort végül Fucsovics a legjobbkor, 4:4-nél törte meg, és mivel a következő játékban adogatóként egyetlen labdamenetet sem veszített, 2 óra 7 perc elteltével fogadhatta a hálónál ellenfele gratulációját.

Fucsovics legutóbb éppen egy éve, ugyanezen a versenyen jutott negyeddöntőig ATP-tornán, akkor Kyrgios ellen a második játszma közepén feladta mérkőzését.

Azzal, hogy Marci a selejtezőből indulva immár a nyolc közé jutott Stuttgartban, a jövő heti világranglistán ismét a top nyolcvanban, várhatóan a 74. helyen találja magát.

A magyar teniszezőre a pénteki negyeddöntőben a második helyen kiemelt amerikai Taylor Fritz (8.) vár, aki csütörtökön két szettben nyert az orosz Aszlan Karacev (48.) ellen. Fritz idén márciusban Indian Wellsben kemény pályán két, áprilisban Münchenben salakon három játszmában győzött Fucsovics ellen.

Fucsovics

Az alsó ágon már létrejött egy komoly rangadó, hiszen a negyeddöntőben egymás ellen lép pályára Lorenzo Musetti és Frances Tiafoe. A világranglistán 17. olasz és 12. amerikai teniszező legutóbb a római salakpályás tornán játszott egymás ellen, akkor Musetti szetthátrányból fordítva győzött 5:7, 6:4, 6:3 arányban.

A felső ágon Richard Gasquet három játszmában győzte le az első helyen kiemelt Sztefanosz Cicipaszt, míg Jan-Lennard Struff két rövidítést nyert meg az amerikai Tommy Paul ellen. Gasquet és Struff korábban kétszer játszott egymás ellen, érdekesség, hogy az antwerpeni fedett pályás torna negyeddöntőjében 2016-ban és két évvel később is Richard Gasquet nyert Struff ellen.