Fucsovics a negyeddöntőben búcsúzott

Fucsovics Márton kikapott a negyeddöntőben az 501 ezer euró összdíjazású salakpályás müncheni férfi tenisztornán.

A magyar játékos – a világranglista 61. helyezettje – Maximilian Martererrel csapott össze pénteken, és a nemzetközi rangsorban 73. német játékos 1 óra 15 perc alatt két szettben győzött.

Marterer az első játszmában magabiztos volt, 3:0-ra és 5:1-re elhúzott, végül Fucsovics ebben a szakaszban három gémet tudott nyerni, míg a másodikban a német 3:3 után lépett meg.

Elődöntő:

Alexander Zverev (német, 1.)-Hyeon Chung (dél-koreai, 4.)
Philipp Kohlschreiber (német, 6.)-Maximilian Marterer (német)

Párosban Fucsovics Márton és a bosnyák Mirza Basic párosa is a negyeddöntőben búcsúzott. Az ATP honlapja szerint ellenfelüknek, az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettősnek mindössze 41 percre volt szüksége a rendkívül fölényes sikerhez. Fucsovicsék mindössze két játékot nyertek a csütörtök délutáni meccsen.

Páros, negyeddöntő:

Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil, 1.)-Fucsovics Márton, Mirza Basic (magyar, bosnyák) 6:1, 6:1

Stollárék elvesztették a döntőt

Stollár Fanny – oldalán Georgina Garcia Perezzel – kikapott a párosok pénteki döntőjében a 250 ezer dollár (66,2 millió forint) összdíjazású rabati salakpályás női tenisztornán.

A magyar-spanyol duó az első szettben háromszor vesztette el adogatását, míg az Anna Blinkova, Raluca-Ioana Olaru orosz, román kettős csupán kétszer, így 41 perc után utóbbiaknál volt a játszmaelőny.

A folytatásban kétszer buktak szervagémet Stollárék, az ellenfél pedig egyszer, ezzel Blinkováék megnyerték a mérkőzést. A második szett 44 percig tartott.

A 19 éves Stollár egyesben a selejtező utolsó fordulójában kikapott, így nem jutott főtáblára Marokkóban.

Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem

Páros, döntő:

Anna Blinkova, Raluca-Ioana Olaru (orosz, román)-Stollár Fanny, Georgina Garcia Perez (magyar, spanyol) 6:4, 6:4

Elise Mertens (belga, 1.)-Sara Errani (olasz) 6:3, 6:1
Su-Wei Hsieh (tajvani, 8.)-Katarina Zavatska (ukrán, WC) 6:1, 6:1
Ajla Tomljanovic (ausztrál)-Jana Fett (horvát) 3:6, 6:3, 6:3
Alekszandra Krunics (szerb, 7.)-Paula Badosa Gibert (spanyol, Q) 6:2, 1:0-nál Gibert feladta.