Fucsovics negyeddöntős Pekingben

Fucsovics Márton két játszmában legyőzte az olasz Marco Cecchinatót a pekingi keménypályás tenisztorna 4,6 millió dollár sszdíjazású férfi versenyének nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 45. magyar játékos kiválóan kezdte a csütörtöki mérkőzést, 1:1-nél első bréklabdáját kihasználva elvette nyolcadik helyen kiemelt ellenfele adogatását, és a saját szervajátékait végig rendkívül magabiztosan hozva 36 perc után vezetett.

Fucsovics – aki idén Genfben pályafutása során először ATP-tornát nyert – a második szettben is azonnal brékelt, majd néhány perccel később egy újabb szenzációs fogadójátékot produkálva semmire vette el olasz riválisa szerváját, és már 4:1-re vezetett. A remekül játszó magyar ezt követően sem engedett ki, és összességében könnyedén, 1 óra 15 perc alatt nyert.

„Szuperül ment a játék ma, főleg az alapvonalról” – értékelt Facebook-oldalán a 26 éves nyíregyházi teniszező, aki hangsúlyozta: sikerével bebiztosította, hogy az év végén az ATP-rangsor legjobb 50 helyezettje között lesz.

„Minden, ami jön még az idei négy versenyen, csak bónusz. Játszhatok felszabadultan és élvezhetem a munkám gyümölcsét” – tette hozzá a magyar játékos.

Fucsovicsra – aki pályafutása során másodszor jutott be ilyen rangos tornán a legjobb nyolc közé – a negyeddöntőben a negyedik helyen kiemelt, világranglista-13., ugyancsak olasz Fabio Fognini vár, aki a 16 között az orosz Andrej Rubljovot győzte le két szettben.

China Open

Férfiak

2. forduló:

Juan Martin Del Potro (argentin, 1.)-Karen Hacsanaov (orosz) 6:4, 7:6(4)

Negyeddöntő:

Juan Martin Del Potro (argentin, 1.)-Filip Krajinovics (szerb)
Fabio Fognini (olasz, 4.)-Fucsovics Márton
Kyle Edmund (brit, 5.)-Dusan Lajovics (szerb, Q)
Nikoloz Basilashvili (georgiai)-Malek Jarizi (marokkói)

Babosék a negyeddöntőben búcsúztak

Babos Tímea – oldalán Kristina Mladenoviccsal – a negyeddöntőben búcsúzott a pekingi keménypályás tenisztorna női páros versenyétől.

Az első helyen kiemelt magyar, francia kettős a Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova, cseh, orosz duó elleni összecsapáson – a versenyeket szervező WTA honlapja szerint – nem kezdett jól, hiszen ellenfele az első két adogatójátéka alkalmával bréklabdához jutott, és másodszorra ki is használta azt. Baboséknak csak a szett legvégén volt esélyük visszavenni az elvesztett szervát, ám Makarováék két fogadóesélyt hárítva 37 perc alatt előnybe kerültek.

A második játszma jobban alakult az első kiemelt kettős számára: előbb bréklabdát hárítottak, majd elvették a hetedikként rangsorolt Makarováék szerváját, és mivel ezt a felvonás legvégén még egyszer megtették, bő egyórányi játékot követően döntő rövidítés következett. Ebben az adogatásait jobb százalékban megnyerő cseh, orosz kettős bizonyult jobbnak, így Babosék 1 óra 24 perc alatt búcsúztak.
Babos egyesben a második fordulóban esett ki.

Páros, negyeddöntő:
Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 6:4, 2:6, 10-5 – döntő rövidítés