Fucsovics nem tudta megnyerni hétfőn félbeszakadt mérkőzését

Fucsovics Márton kikapott a brisbane-i keménypályás tenisztorna 662 ezer dollár összdíjazású férfi versenyének első fordulójában. Babos Tímea két rövidítést bukott el Linda Noskova ellen.

Fucsovics

A Matteo Arnaldi elleni, 16 közé jutásért rendezett mérkőzés hétfőn kezdődött el, de akkor a magyar játékos 7:6 (7-5), 1:0-s vezetésénél eső miatt félbeszakadt az ütközet.

A világranglistán 59. helyezett Fucsovics a keddi folytatásban 4:4-es állásnál elvesztette adogatójátékát, az ATP-rangsorban 44. ellenfele pedig a sajátját hozva egyenlített.

A harmadik szakaszban mindkét fél sorra nyerte szervajátékait, így rövidítésben dőlt el az összecsapás. Ebben Fucsovics Márton 2-5-ről még felzárkózott, sőt fordított, és 7-6-nál meccslabdája volt, végül mégis Arnaldi örülhetett 9-7-es sikere után.

A mérkőzés 3 óra 8 percig tartott.

Bő háromórás meccsen maradt alul Babos

A legjobb 32 közé jutásért rendezett mérkőzésen a világranglistán 192. magyar játékos megnyerte az első szettet, majd a szoros másodikban meccslabdája volt, de végül a rövidítésben a rangsorban 40. Linda Noskova bizonyult jobbnak. Akárcsak a harmadik játszmában, melyet a 19 éves cseh teniszező 7-2-es rövidítéssel zárt le.

A mérkőzést eredetileg hétfőn játszották volna, de a kedvezőtlen időjárás miatt keddre került át, és végül fedett pályán zajlott 3 óra 8 percen keresztül.

A harmincéves Babos Tímea párosban is érdekelt Brisbane-ben, az ukrán Marta Kosztyuk oldalán, hetedik kiemeltként a legjobb 16 között kezd.

Marozsán kikapott az első fordulóban

Marozsán Fábián két szettben vereséget szenvedett Roberto Bautista-Aguttól a 662 ezer dollár összdíjazású hongkongi keménypályás tenisztorna első fordulójában.

A világranglistán 64. helyezett magyar játékos 1 óra 10 perc alatt kapott ki a rangsorban 57. spanyol ellenfelétől, így nem jutott nyolcaddöntőbe.

Marozsán egy nappal korábban – az osztrák Sebastian Ofnerrel az oldalán – párosban is búcsúzott a 16 kettőst felvonultató főtábla első körében.