Fucsovics újabb sikerrel nyolcaddöntős Barcelonában

Fucsovics Márton két szettben legyőzte szerdán a 15. helyen kiemelt argentin Federico Delbonist, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe a 2,66 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 53. magyar játékos villámrajtot vett a mérkőzésen, a nyitószettben három brékkel 5:0-ra ellépett, s ugyan ekkor ő is elvesztette az adogatójátékát, végül 44 perc alatt játszmaelőnybe került.

A 30 éves nyíregyházi teniszező az erős szél dacára az alapvonalról és a hálónál is magabiztos volt, ennek köszönhetően a második felvonást is brékkel, majd 2:0-s vezetéssel indította. Az ATP rangsorában 34. Delbonisnak – akinek az első körben nem kellett pályára lépnie – a folytatásban sem ment, hamar 5:1-es hátrányban találta magát, s innen már nem volt visszaút a számára.

A mérkőzés 1 óra 18 percig tartott.

A 16 között a negyedik helyen kiemelt brit Cameron Norrie (10.) lesz Fucsovics Márton ellenfele. Eddig háromszor találkoztak, mindháromszor a rivális nyert.

2019-ben Monte-Carlóban, salakon létjátszmában nyert Norrie, majd Kanadában szenthátrányból fordított Fucsovics ellen. Tavaly Bécsben is a brit játékos nyert, 7:6(4), 6:1 arányban.