Futsal NB I: Megvédte címét a Haladás VSE

A Haladás VSE megvédte címét a férfi futsal NB I-ben, mivel házigazdaként 7-1-re legyőzte a Berettyóújfalut a döntő harmadik mérkőzésén, csütörtök este.

Haladás VSE
Fotó: MLSZ

A szombathelyi összecsapás első félidejében sem volt nagy különbség a két csapat között, de ezúttal is a Haladás volt fókuszáltabb, legalábbis ezt jelezte, hogy a hazaiak még az első 10 percben megszerezték a vezetést Rutai Balázs révén (1-0).

A Berettyóújfalu már a 12. percben öt a négy elleni játékra váltott támadásban, de nem ért el vele eredményt, ráadásul kisbüntetőből sem tudott betalálni, Alasztics Marcell kivédte Iszák lövését.

A második félidő elején Sipos Gergő 10 méterről bombázott a berettyóújfalui kapuba (2-0), majd két perccel később ismét Sipos volt eredményes, ezúttal egy labdaszerzés után emelt távolról az üres kapuba (3-0). Újabb egy perccel később Hajmási Milán emelt a saját térfeléről az üresen hagyott berettyóújfalui kapuba (4-0).

A vendégek folyamatosan emberelőnyben támadtak, és a 32. percben Nagy Imre révén sikerült szépíteniük (4-1), de ennél közelebb nem kerültek a hazaiakhoz. A 35. percben ismét labdát szerzett a Haladás, ezúttal Luiggi Longo lőtt az üres kapuba (5-1).

A következő gólt Vas Ádám szerezte, aki blokkolt egyet saját kapuja előtt, és a lábáról az üresen hagyott berettyóújfalui kapuba pattant a labda (6-1). A hetedik szombathelyi gólt Knizs Olivér lőtte, és ezzel beállította a végeredményt is: a Haladás 7-1-re győzött, a döntő párharcot pedig 3-0-ra nyerte meg.

Férfi futsal NB I

Döntő, 3. mérkőzés:

Haladás VSE – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 7-1 (2-0)

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Haladás javára.