Galambos Péter négypárevezésben is gondolkodik

Shares

Immár harmadik évtizede lapátol a magyar evezőssportban a változatlanul nemzetközi szintű eredményekre képes, 35 éves Galambos Péter. Az első próbálkozásai óta kitartóan Vácon evező élsportolótól a jochapress.hu aktuális kérdésekre is választ kért és kapott.

Vác város büszkesége, Galambos Péter

– Mikortól számítja érdemi pályafutása kezdetét?

– Kétezerben, viszonylag későn ültem először hajóba és két-három év múlva már jöttek az első sikereim. Az első érmek „érkezésétől” tartom magamat elkötelezett versenyzőnek.

– Ön nem csak az átlagot meghaladó hosszúságú pályafutásáról ismert.

– Igen, így van, és ennek én örülök a legjobban, ugyanis az első lapátfogástól kezdve csak és kizárólag Rapcsák Károllyal vagyok szakmai kapcsolatban. Mindig is ő állította össze az edzéstervemet, én legfeljebb az évek múlásával mind többször átbeszélgettem vele az ajánlásait. Mondhatom, teljes az összhang kettőnk között.

– A 2010-ben kezdődött nemzetközi sikersorozata eddig nyolc világ- és Európa-bajnoki érmet hozott. Viszont a sors igazságtalansága miatt olimpián soha nem tudott indulni.

– Sajnos, de való. az én méreteimmel (180 centiméter magas és 72-73 kiló vagyok) nem tudok „felmenni” a normál súlyúak közé, mert ott legalább 190 centinek és 85-90 kilónak kellene lennem. A könnyűsúlyú egypárevezés pedig nem szerepel az olimpiai evezős vetélkedések programjában. Bár többször is tettem kísérletet arra, hogy normál súlyban kvalifikáljam magamat, de ez nem sikerült, így maradt a könnyűsúly.

– Úgy hírlik, 2022-től az egypárevezés mellett inkább egy csapathajóban való részvételt részesítene előnyben?

– Felmerült ez a lehetőség és mivel jó emberanyag áll a szakvezetés rendelkezésére, a jelenlegi tervek szerint egy négypárevezős egység kialakítása kerülhet előtérbe. Erre a négy helyre meglátásom szerint hat-hét evezős is esélyes lehet.

– Mikor dől el ennek a „négypárnak” az összetétele?

– Ezen a héten pénteken és szombaton a sukorói evezőspályán egypárban és kétpárban is megmérkőzünk egymással. Az ottani eredmények már komoly támpontot adhatnak Molnár Dezső szövetségi kapitánynak a leendő négyes összeállításához.

– A szezon meglehetős hosszúra nyúlt. Mennyi pihenőre számít?

– Erről még konkrétan nem beszéltünk, de én minél többet szeretnék pihenni, hogy jól feltöltődhessek. Aktív pihenőre gondolok, amelynek során másik szenvedélyemnek, a futásnak tudnék komolyabban hódolni. Az már biztos, hogy október másodikán egy öttagú váltó tagjaként részt veszek a Balatont megkerülő ultramaratoni viadalon, ahol rám három résztáv során összesen 47 kilométer teljesítése vár.

(jochapress / Jocha Károly)