Gólgazdag meccsen nyert a MAC

A MAC hét gólt ütve győzött fölényesen a vendég Győr ellen vasárnap este a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

A fővárosi gárda az első két harmadban eldöntötte a tíz gólt hozó meccset, 40 perc után ugyanis már 5-0-ra vezetett.

Ladányi Balázs, a Győr vezetőedzője

„Az első harmadot és a másodikat is nagyon jól kezdtük, rögtön az elején gólt kaptunk, sőt a másodikban még utána egy párat. Semmi extra nem történt, csak hoztuk a MAC HKB elleni megszokottat. Olyan érzésem van, mintha be lennénk rottyantva a gatyába. Gratulálok a MAC-nak!”

Kangyal Balázs, az Újbuda vezetőedzője

„Örülök annak, hogy tudtunk 7 gólt lőni, ez mindenféleképpen nagy fegyvertény, ezzel nagyon hadilábon álltunk eddig. A problémám azzal van inkább, hogy amikor kontrolláltuk a meccset és 5-0 volt, akkor teljesen felcseréltük, hogy mi a fontos a csapatnak, inkább elkezdett kattogni az egónk, főleg a csatárok fejében, hogy még több pontot szerezzenek ahelyett, hogy esetleg mondjuk fókuszáltak volna azokra a dolgokra, amik egy csapatot igazán magas szintre emelnek. És nyilván, szerintem el kell gondolkozni azon is, hogy a kapus ugyanúgy a csapat része és néha ő ad nekünk valamit és a harmadik harmadban nekünk kellett volna adni neki vagy nekik valamit. A 3 pontnak nagyon örülök, nagyon kiélezett a harc, szeretnénk tartani a pozíciónkat, úgyhogy dolgozni fogunk még sokat, hogy megérdemeljük a playoffot.”

Fotó: Mudra László – MAC HKB Újbuda

Tóth Richárd: ez a mai 3 pont nagyon fontos volt a számunkra

„Először is köszönjük szépen, nagyon fontos volt ez a három pont, hiszen nagyon kiegyensúlyozott a tabella. A következő mérkőzésünket egy nagyon erős csapat ellen fogjuk játszani, a Debrecen ellen, úgyhogy úgy gondolom ez a mai 3 pont nagyon fontos volt a számunkra. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült gólt szereznem, illetve sikerült 7 gólt lőnünk az ellenfél csapatának, ámbár nem sikerült végig 60 percig játszanunk ezt a meccset, úgyhogy ezen dolgoznunk kell, és fejlődnünk kell ebben.”

Erste Liga, alapszakasz:

MAC HKB Újbuda-UNI Győr ETO HC 7-3 (1-0, 4-0, 2-3)
Barát Péter Zsombor (2., emberelőnyben), Scott Macaulay (22.), Tóth Richárd (22.), Keegan Dansereau (29.), Kreisz Brúnó (34., kettős emberelőnyben), Kirils Galoha (44.), Schlekmann Márk (57,), ill. Dézsi Bence (44., 60.), Madácsi Benedek (45.),

DVTK Jegesmedvék-SC Csíkszereda 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)
Hadobás Zétény Tibor (6.), Christopher William Seto (48., emberelőnyben), ill. Sofron István (17., 40., 59.), Karel Kubat (50.)

Dunaújvárosi Acélbikák-Brasov Wolves 2-6 (2-2, 0-1, 0-3)
Török Viktor (4., 8.), ill. Chase William Schaber (6., emberelőnyben, 52.), Garet Joseph Hunt (7., 40.), Bors Huba-Ferenc (56.), Molnár Zsombor (57.)

Szétlövésben győzött a Fehérvár

A Fehérvár szétlövés után győzött 2-1-re a vendég Klagenfurt ellen vasárnap az osztrák jégkorongliga alapszakaszában.

A második helyen álló magyar együttes gólját a harmadik harmad nyitányán Anze Kuralt szerezte, majd a büntetőlövéseknél egyedül Bartalis István tudott betalálni.

Osztrák liga (ICEHL):

Hydro Fehérvár AV19-Klagenfurt (osztrák) 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0) – szétlövés után