Golovin Vlagymir: fejben dőltek el a dolgok

Shares

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint fejben dőltek el a dolgok, és a második félidő elején a támadójáték akadozására fókuszálva esett vissza a magyar női kézilabda-válogatott addigi kiváló teljesítménye, ezért kapott ki Montenegrótól az olimpiai kvalifikációs világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, hétfőn Helsingborgban.

Vámos
Vámos Petra öt lövésből három gólt szerzett. Fotó: MKSZ / Kovács Anikó

A szövetségi kapitány az interjúzónában értékelve azt mondta: az első játékrészben nem látta jelét annak, ami a fordulás után bekövetkezett

A magyarok 10-7-es előnyben voltak a szünetben, végül azonban 24-18-ra kikaptak.

„Azt beszéltük az öltözőben, hogy amit addig csináltunk, azt folytassuk. Arról is beszéltünk, hogy a mérkőzések többsége a második félidő első tíz percében dőlt el, sajnos pont ebben a periódusban nem voltunk élesek. A kialakított helyzeteket nem sikerült góllal befejezni, a védekezésben pedig azzal foglalkoztunk, hogy elöl nem sikerült, és nem azzal, ami a feladat lett volna”

– fejtette ki.

Mint mondta, gyorsan elfogyott a szünetig kiharcolt háromgólos előny, amikor a rivális átvette a vezetést, onnan szárnyalt, együttese pedig bármit csinált, semmi nem sikerült.

Kiemelte: játékosai tudták, mit akarnak, óriásit küzdöttek, ám a második félidőben nem volt jó a válogatott játéka.

A folytatásra nézve azt mondta: remény mindig van, de nem lesz egyszerű, mivel a következő ellenfelek sem gyengék, a következő két napban a jelenlegi lelkiállapotból ki kell jönni. Az MTI kérdésére úgy fogalmazott: fejben dőltek el a dolgok.

„Amikor jobban játszottunk, ment a támadójátékunk, aztán elkezdett akadozni, mi pedig azzal foglalkoztunk, hogy miért nem ment a támadásunk, ezáltal kevésbé törődtünk a védekezéssel. Ennek volt köszönhető a sok hiba, utána már lyukas volt a védekezésünk a beálló körül”

– mutatott rá a vereség okára Golovin.

A szünetig védekezésben és támadásban egyaránt remeklő Papp Nikoletta szerint a második félidőben a kihagyott helyzeteken kezdtek el görcsölni.

„Ezt átvittük a védekezésbe is, amik az első félidőben működtek, azok ezután már nem jöttek össze: ütemre nyitogattuk a falat a beállónak. Ezeket az első félidőben szépen tudtuk tartani, csak aztán az ellenfél kapusa belemászott a fejünkbe a ziccervédésekkel és ezen nem tudtunk túllendülni” – fejtette ki a háromszor eredményes jobbátlövő a mérkőzés legjobbjának választott, 16 védést bemutató Marta Batinovic kapcsán.

„Nehéz úgy védeni, ha nincs előtted védekezés, kicsit cserben hagytuk Böde-Bíró Blankát is, ott már nagyon nehéz dolga volt neki is, mert folyton kapta a ziccereket”

– árulta el a visszaeső kapusteljesítmény okát.

A játékosokat láthatóan megviselte a vereség, Debreczeni-Klivinyi Kinga például sírva sétált el

„Az első félidő extázis volt, mind a védekezés, mind a támadás működött” – mondta Simon Petra, aki szerint a második játékrészben semmi nem jött össze, amit szerettek volna játszani a megbeszéltek alapján. Bízik benne, hogy a következő találkozókon ez sikerülni fog.

Elárulta: a szünetben azt beszélték meg, a második félidő első tíz perce meg fogja határozni a mérkőzést, ez így is lett, csak sajnos nem a magyar válogatott javára. Rámutatott: a második játékrészben nagyon sok gólt kaptak beállóból és elveszítették az egy az egy elleni párharcokat.

„Ezek miatt az aspektusok miatt nem jöttünk ki győztesen a mérkőzésből”

– szögezte le a két gólt szerző irányító.

A csütörtökön Paraguayt, szombaton pedig Kamerunt fölényesen legyőző magyar válogatott a hétfői vereségével két ponttal jutott a göteborgi középdöntőbe, ahol Svédország és Horvátország együttese már biztosan ellenfél lesz, a harmadik rivális pedig Szenegál és Kína csapata közül kerül ki.

A hatosból az első két együttes kerül majd a negyeddöntőbe. Ez egyúttal jó eséllyel az olimpiai kvalifikációs tornán való részvételt is jelent, mivel a világbajnok (francia aranyérem esetén a második helyezett) kijut a jövő nyári párizsi olimpiára, a következő hat csapat pedig – amelynek még nincs kvótája, vagy selejtezős helye – részt vehet az áprilisi selejtezőtornák egyikén.

Francia, holland és német csoportelsőség

A csoportkör utolsó fordulójában, hétfőn az olimpiai címvédő, és jövőre házigazda franciák 31-27-re nyertek Szlovénia ellen. A Győr irányítója, Estelle Nze Minko négy lövésből egy góllal járult hozzá a sikerhez. Klubtársa, a szlovén Ana Gros 11-ből ötször talált be.

A hollandok 13 gólos különbséggel nyertek Csehország ellen. A Győr beállósa, Yvette Broch négy lövésből két gólt szerzett, a Ferencváros jobbszélsője, Angela Malestein ötből kétszer volt eredményes.

A németek a vártnál is fölényesebben, 33-17-re verték Lengyelországot. A Ferencváros balátlövője, Emily Bölk nyolc kísérletből két gólt szerzett.

Női kézilabda-világbajnokság

3. forduló

D csoport (Stavanger):

Franciaország-Szlovénia 31-27 (17-15)
Angola-Izland 26-26 (15-14)

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Angola 1 (79-86), 4. Izland 1 (72-87)

F csoport (Herning):

Németország-Lengyelország 33-17 (19-10)
Japán-Irán 42-10 (20-3)

A végeredmény: 1. Németország 6 pont, 2. Lengyelország 4, 3. Japán 2, 4. Irán 0

H csoport (Frederikshavn):

Hollandia-Csehország 33-20 (14-8)
Argentína-Kongó 31-26 (14-15)

A végeredmény: 1. Hollandia 6 pont, 2. Csehország 4, 3. Argentína 2, 4. Kongó 0

B csoport (Helsingborg):

Montenegró-Magyarország 24-18 (7-10)
Kamerun-Paraguay 26-23 (12-12)

A végeredmény: 1. Montenegró 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Kamerun 2, 4. Paraguay 0

A csoportok első három helyezettje jutott a középdöntőbe, a negyedikek az alsóházi rájátszásban az Elnök Kupáért folytatják szereplésüket.

Forrás: MKSZ / MTI

Súlyos vereség Montenegrótól