Gólrekorddal győztük le Uruguayt

A magyar férfi kézilabda-válogatott 44-18-ra legyőzte Uruguay csapatát az egyiptomi világbajnokság csoportkörének második fordulójában vasárnap, ezzel biztosította továbbjutását a gízai A csoportból.

Fotó: EPA/Anne-Christine Poujoulat

A magyar csapat keretéből ezúttal Balogh Zsoltot, Mikler Rolandot, Nagy Bencét és Topic Petart nem nevezték a találkozóra. A küldöttség minden tagjának negatív lett a legutóbbi koronavírustesztje is.

Székely Márton védéseire alapozva jól kezdte a meccset a magyar együttes, amely könnyed játékkal folyamatosan növelte előnyét. A 15. perc után több lövést is elrontottak a magyarok, illetve technikai hibák is voltak, és ezt az ellenfél úgy használta ki, hogy három góllal csökkentette a különbséget. A szakmai stáb cserékkel frissítette a csapatot, amely a kisebb hullámvölgy ellenére magabiztosan, 16-8-ra vezetett a szünetben.

Székely az első félidőben húsz lövésből tizenkettőt kivédett

Eleinte a második felvonásban is többet hibáztak a vártnál a magyarok, ennek ellenére gyors játékkal magabiztosan növelték előnyüket. A különbség meghaladta a húsz gólt is, és mivel a végeredmény 44-18 lett, a magyar együttes megdöntötte saját világbajnoki gólcsúcsát. A rekordot eddig az ausztrálok elleni 2013-as mérkőzés (43-13) jelentette.

A magyar mezőnyjátékosok közül csak Sipos Adrián nem szerzett gólt. Borbély Ádám 22 lövésből 13-at hárított a második félidőben.

Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya

„Az öltözőben arra hívtuk fel a figyelmet, hogy az ilyen csapatok ellen nagyon nehéz türelmesen védekezni. Sokszor azt láttuk, hogy elveszítettük a türelmünket. Támadásban sokkal több keresztmozgást kértünk, mert akkor az ellenfél elveszíti a fonalat, könnyű gólokat tudunk lőni, és tudunk gyakorolni a jövőre nézve is egy kicsit. Azt is kértük a játékosoktól, hogy fussanak nagyon sokat, próbáljunk minél nagyobb tempót diktálni. Látszott, hogy egy kicsit előreléptünk, jobb volt a játékunk tempója, bár az uruguayiak próbálták lassítani. Ennek ellenére voltak jó periódusaink, amelyekre lehet építeni” – nyilatkozta a szakvezető a mérkőzést közvetítő M4 Sportnak.

Férfi kézilabda-világbajnokság

A csoport:

Magyarország-Uruguay 44-18 (16-8)
Gíza, zárt kapuk mögött, v.: Kolahdouzan, Mousavian (irániak)
Magyarország: Székely – Lékai 4, Máthé 8, Sipos, Bánhidi 3, Bodó 4, Bóka 4, cserék: Rodríguez 3, Hanusz 1, Győri 5, Rosta 4, Ancsin 4, Szita 1, Borbély, Hornyák 1, Sunajko 2.
Lövések/gólok: 60/44, illetve 58/18
Gólok hétméteresből: 3/2, illetve 1/1
Kiállítások: 6, illetve 4 perc

Németország – Zöld-foki Köztársaság 10-0 – játék nélkül

Az állás: 1. Németország 4 pont (53-14), 2. MAGYARORSZÁG 4 (78-45), 3. Zöld-foki Köztársaság 0 (27-44), 4. Uruguay 0 (32-87)

Spanyol siker nagy csatában

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 27-26-ra legyőzte Lengyelországot vasárnap az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában.

A MOL-Pick Szeged játékosa, Joan Canellas egy, a Telekom Veszprémet erősítő Jorge Maqueda két góllal járult hozzá a sikerhez. A spanyolok ezzel biztosították továbbjutásukat a B csoportból, és a középdöntőben a magyarokkal is találkoznak.

A D csoportban az olimpiai és világbajnoki címvédő Dánia húsz góllal győzte le a Kongói DK együttesét, és szintén továbbjutott.

B csoport (Új Főváros):

Spanyolország-Lengyelország 27-26 (14-11)
Tunézia-Brazília 32-32 (20-16)

Az állás: 1. Spanyolország 3 pont, 2. Lengyelország 2 (56-55), 3. Brazília 2 (61-61), 4. Tunézia 1

D csoport (Kairó):

Dánia-Kongói DK 39-19 (23-10)
Argentína-Bahrein 24-21 (12-10)

Az állás: 1. Dánia 4 pont (73-39), 2. Argentína 4 (52-43), 3. Bahrein 0 (41-58), 4. Kongói DK 0 (41-67)