Gólzápor Brassóban, az UTE kiütötte a Titánokat

Az UTE sima, 7-1-es sikert aratott a vendég Titánok felett vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. Az újpesti csapat a harmadik harmadban rogyasztotta meg riválisát, melyben öt gólt ütött.

Virág Csaba, az UTE vezetőedzője

“Végig azt beszéltük a padon is, meg az első harmad után az öltözőben is, hogy hinnünk kell abban, amit csinálunk, mert nagyon jó dolgokat csináltunk addig is, sőt talán jobban is játszottunk a meccs első felében, mint a másodikban, amikor megjöttek a gólok. Sok helyzetünk volt, de sokáig nem akart a gólvonal mögé kerülni a korong, várható volt, hogy egy olyan góllal, amit beásunk a vonal mögé, fogunk vezetést szerezni. Utána átszakadt a gát, kicsit megnyugodtunk, és felszabadultabban játszottunk. Szeretnék minden csapatnak nagyon kellemetlen ellenfele lenni, nyilván a topcsapatok ellen ott tudunk lenni fejben a pályán, de akkor vagyunk igazán jó csapat, ha akárki is az ellenfél, mi mindig ugyanazt a játékot tudjuk játszani. Örömteli, hogy zsinórban többször is bebizonyítottuk, hogy ezt meg tudjuk csinálni. A szünetben sokat fogunk dolgozni, mert még fejlődnünk kell, és várjuk a következő találkozót.

Fotó: Jani Martin

Anatolij Bogdanov, a Titánok vezetőedzője

“Nagyon nehéz itt játszani, a keddi meccsen sok volt az új játékosunk, a kupaszabályok miatt a teljes keret nem játszhatott, sok fiatal annyira izgult, hogy akkor elfelejtett hokizni. A mai meccsen kicsit visszakerültünk a földre az FTC elleni győzelem után, egyáltalán nem vagyok azzal elégedett, ahogy a mérkőzést kezdtük. Gratulálni szeretnék Virág Csaba kollégámnak, nagyon tetszik nekem, ahogy játszik az UTE, mert ebből tud tanulni a fiatal csapatunk. Megtanulhatják a játékosaink, hogy mennyit ér a sebesség, és hogy lehet kihasználni a gólhelyzeteket.”

Az FTC magabiztos, 5-2-es sikert aratott a MAC HKB Újbuda felett a Tüskecsarnokban. Nagy Gergő két góllal vette ki a részét a győzelemből, övé volt a Ferencváros első és utolsó találata.

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője

„Úgy gondolom, hogy a le a kalappal a srácok előtt, mert azt gondolom, hogy 55-56 percig nagyon jól játszottunk. Ott volt a 3-0, talán picit szerintem ott egy kicsit kiengedtünk és gyors gólt lőtt a MAC, visszajött a meccsbe. De utána nagyon jól reagáltunk viszont a harmadik harmadban, tényleg úgy kijöttünk, hogy itt nem adunk senkinek esélyt, ezt a meccset ma behúzzuk, és ez így is volt minden egyes cserében utána. Úgyhogy még egyszer mondom 55-56 percig nagyon jól dolgoztunk és úgy gondolom, hogy megérdemeltük ezt a győzelmet.”

Juhani Tamminen szerezte a zöld-fehérek második találatát. Fotó: Tumbász Hédi/fradi.hu

Kangyal Balázs, a MAC vezetőedzője

„Nem játszottunk olyan rosszul, inkább az, hogy sok olyan hibát csináltunk, amit egy ilyen kaliberű csapat azonnal ki is használ. Ha összességében nézem a 60 percet, akkor teljesen megérdemelte nyert a Fradi. Ma nem tudtuk azt a szintet hozni végig, ami szükség lett volna, ahhoz, hogy mondjuk pontot, vagy pontokat szerezzünk. Amúgy például a Ravasz aki 16 éves szerintem kimondottan jól megállta a helyét, a Farkas Roli még nincs 20, még mindig bizonyítja, hogy a korosztályának az egyik legjobbja és, hogy van jövőkép. Nyilván azért sokat kell még dolgoznunk, hogy mi is  egy ilyen kaliberű csapat legyünk, de összességében elégedett kell, hogy legyek a mai után.”

Dunaújvárosban szintén nem született döntés 60 perc alatt a Győr elleni találkozón, sőt, a hosszabbításban sem, így szétlövésben dőlt el a csata a hazaiak javára.

A Gyergyói HK gólzáporos mérkőzésen, hosszabbítást követően 7-6-ra győzött a Brasov Wolves vendégeként.

Erste Liga:

UTE-Titánok 7-1 (0-0, 2-0, 5-1)
Kiss Philip James (37., 48.), Jack Henry Suter (38., 43.), Kiss Patrik (42.), Kyle Just (51.), Varga Arnold (56.), ill. Molnár Gergő (52.)

FTC-Telekom – MAC HKB Újbuda 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)
Nagy Gergő (18., 46., mindkettőt emberelőnyben), Juhani Tamminen (26.), Pavuk Attila (36.), Cody Fowlie (45.), ill. Molnár Bálint (39.), Trevor John Gooch (40.)

Dunaújvárosi Acélbikák-UNI Győr ETO HC 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0) – szétlövés után
Németh Péter Mihály (32., 53., a másodikat emberelőnyben), Szűcs István Gábor (65.), ill. Turbucz Martin Zoltán (36.), Czakó Barna (59.)

Brasov Wolves – Gyergyói HK 6-7 (1-4, 2-1, 3-1, 0-1) – hosszabbítás után
Niklas Robert Huard (4.),Molnár Zoltán (24.), Radim Valchar (25.), Kovács Mátyás (44.), Samuel Owen Williams (50., emberelőnyben), Roberto Gliga (58.), ill. Vincze Péter (9., 13:20., 13:51, a harmadikat emberelőnyben), Todor Csaba-Rajmund (15.), Császár Hunor (33.), Győrfy Tihamér (51.), Bodó Christopher (63.)

Ljubljanában győzött a Fehérvár

A Fehérvár AV19 csapata 2-1-re győzött az Olimpija Ljubljana vendégeként vasárnap az osztrák jégkorongliga alapszakaszában.

A Fehérvárnak öt vereség mellett ez volt a 12. győzelme, mellyel továbbra is a tabella második helyen áll a 14 csapatos bajnokságban.

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Hydro Fehérvár AV19 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)