Gólzáporos győzelmek a vízilabda ob I-ben

A BVSC tizenkét, a Szolnoki Dózsa tíz, míg a ZF-Eger kilenc góllal nyert az elsőosztályú vízilabda-bajnokság 4. fordulójában.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

A VasasPlaket csak a záró negyedben tudot fordítani Szombathelyen. A hazaiak 5–3-ra, 6–4-re és 7–5-re is vezettek a Vasas ellen. A záró negyed elején Babay Árpád gólja révén átvette a vezetést Földi László együttese, majd a harmadik találatát jegyző Bencz Rolf duplázta meg a vendégek előnyét. S ugyan a remeklő Ekler Bendegúz még „betett” egy fórt, visszahozta a hazai reményeket, a balkezes, szintén ellenállhatatlanul pólózó Burián Gergely akciógólja 51 másodperccel a vége előtt mindent eldöntött.

A B csoportban a ZF-Eger 12-3-ra nyert a Kőér utcában, Angelosz Vlachopulosz és az FTC-től igazolt Marko Avramovics is 3-3 gólt szerzett. A mérkőzés végén egy újoncot is bevetett Dabrowski Norbert, 2-12 után az egriek kapujában a mindössze 16 éves Bögös Zsombor védett.

Dabrowski Norbert, a ZF-Eger vezetőedzője: „Jó napom van, mert nyertünk a Honvéd ellen, és a labdarúgó NB I-ben szereplő Balmazújváros is fontos meccsen győzött idegenben, szóval elégedett vagyok. Magabiztosak voltunk, a fiatalok is jól teljesítettek, de nyilván látom még, hogy miben van lemaradásunk, miben kell még előrelépnünk. Azt gondolom, hogy a szerdai, első BL-meccsünk előtt jó volt ez a találkozó, mert nagyjából akkor is hasonló nehézségeink lesznek. Első meccs a nemzetközi kupában, és ugyan mi leszünk az esélyesek, meg kell majd dolgoznunk a győzelemért. Mindenesetre pozitívan és optimistán várjuk a szerda estét.”

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 4. forduló:

A csoport:

UVSE – BVSC-Zugló 8-20 (4-4, 0-6, 2-4, 2-6)
Gól: Keresztúri 2, Baksa 2, Knézy, Korbács, Tóth Z., Vogel S., ill. Várnai 3, Török 3, Ambrus 3, Czigány 2, Sugár 2, Létay 2, Kovács P. 2, Csapó, Pásztor, Szabó B.

AVUS Szombathely-VasasPlaket 10-12 (5-3, 2-3, 2-3, 1-3)
Gól: Ekler B. 4, Basara 2, Garancsy 2, Kiss Cs., Hajmási, ill. Burián 4, Bencz 3, Babay 2, Marnitz G., Steinmetz Á.

Kaposvári VK – Szolnoki Dózsa VSC 5-15 (0-3, 1-3, 2-4, 2-5)
Gól: Sántavy 3, Tóth K. 2, ill. Jansik D. 2, Zalánki 2, Kis G. 2, Mezei 2, Prlainovics 2, Bátori, Hangay, Fülöp, Younger, Csuk.

Debrecen – FTC-PQS Waterpolo 6-22 (0-8, 3-4, 2-5, 1-5)
Durik 2, Macsi, Süveges, Kállay, ill. Vámos 5, Varga D. 5, Sedlmayer 3, Szirányi 3, Jansik Sz. 2, Német, Manhercz K., Madaras, Jaksics.

B csoport:

RacioNet-Honvéd – ZF-Eger 3-12 (1-2, 0-4, 1-4, 1-2)
Gól: Manhercz Á. 2, Balakirev, ill. Avramovics 3, Vlachopulosz 3, Biros B. 2, Küri, Hosnyánszky, Decker Á., Csucskovics

PVSK Mecsek-Fűszért – A-Híd OSC Újbuda 6-13 (2-2, 2-4, 0-2, 2-5)
Gól: Lajkó 2, Csaba M., Csacsovszky E., Safrankó, Opacak, ill. Erdélyi 4, Seman 3, Salamon 2, Gór-Nagy, Kolozsi, Szabó B., Bundschuh

Metalcom-Szentes – ContiTech Szeged-Diapolo 12-7 (1-2, 2-2, 7-2, 2-1)
Gól: Palotás 3, Vörös 3, Nagy M. 2, Somogyi 2, Takács J., Werner, ill. Szilvasán B. 3, Szilvasán P. 2, Berki, Korbán

EBP Tatabánya – PannErgy-Miskolc 6-3 (2-1, 0-0, 1-1, 3-1)
Gól: Francsics 3, Kolarik 2, Fazekas, ill. Halek, Bertam, Bowen

1.  ZF-Eger                      4  4   –   –    47-19  12 pont
2.  A-Híd OSC Újbuda             4  3   –   1    47-25   9
3.  PannErgy-Miskolci VC         4  3   –   1    35-25   9
4.  RacioNet-Honvéd              4  2   –   2    36-34   6
5.  EBP Tatabánya                4  2   –   2    23-39   6
6.  PVSK Mecsek-Fűszért          4  1   –   3    32-41   3