Göteborgi csoportelsők a svédek

A svéd válogatott zárta az élen a középdöntős küzdelmeket a magyar érintettségű göteborgi hatosban a dán-norvég-svéd közös rendezésű olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon: a társházigazda hétfőn 32-25-re kerekedett Montenegró legjobbjai fölé.

Jamina Roberts
Jamina Roberts hét lövésből hat gólt szerzett

Az már a magyar csapat horvátok elleni drámai, 23-22-es sikerével biztossá vált, hogy Montenegró a nyolc közé jut, így az utolsó göteborgi találkozó csupán a csoportelsőségről döntött. A skandinávok korán el tudtak lépni biztonságos távolságra (9. perc, 7-3), és bár innen még többször felzárkóztak két találatra a balkániak, ennél jobban nem tudták megszorongatni a végül magabiztosan diadalmaskodó svédeket, akiknél a Győr beállója, Linn Blohm mind a négy kísérletéből eredményes volt.

Herningben a dán és a német gárda csapott össze a csoportelsőségért, a társházigazda skandinávok szerezték meg a pozíciót kétgólos sikerükkel. A Győr játékosai közül a balátlövő Line Haugsted két gólt szerzett, a kapus Sandra Toft négy lövést hárított. A németeknél Emily Bölk, a Ferencváros balátlövője ötször talált be.

A román válogatott 27-26-ra legyőzte a lengyel csapatot. A hétfői meccsen egyszer sem vezettek a lengyelek, a rivális 6-6-ot követően 1-3 góllal mindig előnyben volt. Szívósan küzdöttek a lengyelek, ám végül minimális különbséggel kikaptak.

Női kézilabda-világbajnokság

Középdöntő, 3. forduló

I. csoport (Göteborg):

Svédország-Montenegró 32-25 (15-9)
MAGYARORSZÁG-Horvátország 23-22 (8-11)
Szenegál-Kamerun 22-20 (7-12)

A csoport végeredménye: 1. Svédország 10 pont, 2. Montenegró 6, 3. MAGYARORSZÁG 6, 4. Horvátország 5, 5. Szenegál 3, 6. Kamerun 0

III. csoport (Herning):

Dánia-Németország 30-28 (15-13)
Románia-Lengyelország 27-26 (13-10)
Japán-Szerbia 22-20 (9-8)

A csoport végeredménye: 1. Dánia 8 pont, 2. Németország 8, 3. Románia 6, 4. Lengyelország 4, 5. Japán 4, 6. Szerbia 0
    A hatosok első két helyezettje jutott a negyeddöntőbe. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.