Gőz Roland és Sipőcz Richárd is aranyérmes

Gőz Roland és Sipőcz Richárd is aranyérmet nyert vasárnap az izsevszki U23-as cselgáncs-világbajnokságon.

Gőz Roland (fehérben) három ipponnal jutott be a döntőbe

A judoinfo.hu beszámolója szerint az oroszországi viadal zárónapján öt magyar versenyző lépett tatamira.

A 90 kilogrammos Gőz Roland például ott folytatta, ahol az elmúlt hetekben abbahagyta: a junior Európa-bajnokság és a junior-világbajnokság után Izsevszkben is bejutott a fináléba.

Az MTK Budapest judósa a bosnyák Miletics, a fehérorosz Szidorik, majd az orosz Doncov ellen is ipponnal nyert. A döntő volt a húsz esztendős magyra judós számára a legnehezebb, de végül a német Petersilka ellen is győzelmet szerzett, egy vazarival. Ez azt jelentette, hogy Gőz Roland az Európa-bajnoki dobogó legfelső fokára állhatott – két hónapja még aligha gondolta volna, hogy a világversenyek sorozatát két ezüsttel, majd egy Európa-bajnoki címmel zárja…

Ugyanebben a súlycsoportban jól kezdett Tóth Apor is, a Miskolci VSC junior Eb-bronzérmese az olasz Iudicelli ellen ipponnal nyert az első körben, ám utána meggyűlt a baja a német Petersilkával, s mivel ez a vereség még a legjobb tizenhat között történt, Tóth Apor nem folytathatta a küzdelmet.

A 100 kilogrammosok között Árvai Péter aranypontos sikerrel kezdett ahorvát Kokeza ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A Ceglédi VSE reménysége ott alul maradt a grúz Szaneblidzével szemben, majd a vigaszágon a lengyel Szczurowskivel sem bírt, így a hetedik helyen zárta a kontiensbajnokságot.

Sipőcz Richárd: micsoda esztendő!

A nehézsúlyban Sipőcz-parádé várta a szurkolókat: a győri Széchenyi Egyetem SE tizennyolc éves versenyzője mindhárom összecsapását ipponnal nyerte, a bolgár Dimitrov, a finn Puumalainen, majd a döntőben a holland Spijkers elleni meccse sem tartott két percig!

Sipőcz Richárd is remek esztendőt tudhat maga mögött, elsőéves juniorként bronzérmes lett az olimpiai kvalifikációs sorozat egyik legfontosabb versenyén, a budapesti Grand Prix-n, majd bronzérmet szerzett saját korosztályának világbajnokságán és az Európa-bajnokságán egyaránt, most pedig U23-as Európa-bajnoki címet ünnepelhet!

A női nehézsúlyúak (+78 kg) között induló Szigetvári Mercédesz ugyan első meccsén kikapott, a vigaszágon viszont egészen a bronzéremig menetelt.

Az izsevszki U23-as Európa-bajnokságon 33 ország 235 judósa lépett tatamira, a magyar válogatott három arany- (Gőz és Sipőcz mellett Özbas Szofi) és két bronzéremmel (Tóth Benedek, Szigetvári Mercédesz) a házigazda Oroszország (4, 3, 3) mögött második lett az éremtáblázaton.

Forrás: judoinfo.hu/MTI