Gulácsi Péter: Hiszünk benne, hogy megnyerhetjük az Európa Ligát

Gulácsi Péter, az Európa Ligában elődöntős RB Leipzig labdarúgócsapatának magyar kapusa szerint együttese megnyerheti a második számú európai kupasorozatot.

„Hiszünk benne, hogy megnyerhetjük a trófeát. A szezon második fele előtt azt mondtuk, lépésről lépésre szeretnénk haladni, eddig ez jól is működött. Most a hétvégén a bajnokságban szeretnénk közelebb kerülni a Bajnokok Ligájához”

– idézte a 31 éves hálóőrt a klub közösségi oldala az Atalanta otthonában aratott 2-0-s sikert követően.

„Az európai kupákban az elmúlt években sok tapasztalatot gyűjtöttünk, ma pedig nagyon okosan játszottunk. Nem volt könnyű, hiszen az Atalanta remek csapat, de a végén már rengeteg támadójuk volt a pályán, tudtuk, hogy lehet esélyünk a második gólra” – fogalmazott a 47-szeres válogatott.

Gulácsinak ebben az idényben a negyeddöntő visszavágója volt a negyvenedik tétmérkőzése a Leipzigben, és 12. alkalommal nem kapott gólt.

A korán vezetést szerző Eintracht Frankfurt végül 3-2-re nyert a csupán hajrában szépítő Barcelona otthonában, és a szoros eredmény ellenére magabiztosan lépett tovább az Európa Liga negyeddöntőjéből.

Meglepően magabiztosan jutott elődöntőbe a West Ham United, amely a hazai pályán játszott 1-1 után az Olympique Lyon vendégeként diadalmaskodott csütörtök este 3-0-ra, s így összesítésben fölényesen, 4-1-gyel került a legjobb négy közé.

A skót Rangers és a portugál Braga párharca simának tűnt, a glasgow-i együttes ugyanis már a szünetben 2-0-ra vezetett, ráadásul az ellenfél emberhátrányban volt, de a 83. percben mégis sikerült szépítenie, s ezzel hosszabbításra mentenie a meccset. Amelyben azonban előbb újra beköszönt a házigazda a rövidesen tovább fogyatkozó Bragának.

Az elődöntőben az RB Leipzig a West Ham Uniteddel, míg az Eintracht Frankurt a skót Rangersszel csap össze.

Április 28-án Gulácsiék hazai pályán kezdenek a Rangers ellen, a két gárda először játszik egymás ellen tétmérkőzésen. A skót bajnokságban a St. Mirren ellen Kemar Roofe triplázott, a a jamaikai csatár az Európa Ligában a Bröndby és a Braga ellen is szerzett egy-egy gólt, ez utóbbi a hosszabbításban továbbjutást ért a Rangersznek.

Az Európa Ligában ősszel Alfredo Morales duplázott a Sparta Praha ellen, majd a 4-2-es dortmundi győztes találkozón Morales mellett James Tavernier és John Lundstram is betalált. A visszavágón Tavernier duplázott a németek ellen, majd a 30 éves hátvéd büntetőből betalált a Crvena zvezda ellen és duplázott a Braga ellen.

A lipcseiek a Bajnokok Ligájából kerültek át tavaszra az Európa Ligába. A Real Sociedad elleni 2-2-es döntetlen után Gulácsiék 3-1-re nyertek San Sebastianban. A gólok során Willi Orbán nyitotta, majd betalált André Silva is, a végeredményt pedig Emil Forsberg állította be tizenegyesből.

A negyeddöntőben ismét egy hazai döntetlen után nyert az RB Leipzig idegenben, így jó ómen lehet a Rangers élen is hazai pálya kezdeni.

A másik párharcban az Eintracht Frankfurt kezd idegenben, a West Ham United londoni otthonában. Korábban ez a két gárda sem játszott még egymás ellen.

Az Európa Liga csoportküzdelmeiben a „Kalapácsosok” zsinórban három győzelemmel kezdtek. A WHU nyert Zágrábban, majd odahaza legyőzték a Rapid Wient és a belga Genket is. Ráadásul hát rúgott találat mellett egyetlen gólt sem kapott a West Ham United.

A Genkben elért 2-2-es döntetlen után nyertek Bécsben, majd zárásként hazai pályán kikaptak a Dinamo Zagrebtől.

Az egyenes kieséses szakaszban egy góllal kikaptak Sevillában, majd a visszavágón Toma Souček  egyenlítő találata után a hosszabbításban Andrij Jarmolenko ért el továbbjutást érő találatot.

A sorozat fináléját május 18-án rendezik Sevillában.

Európa Liga. negyeddöntő, visszavágók

Atalanta (olasz) – RB Leipzig (német) 0–2 (0–1)
Gól: Nkunku (18., 87., a másodikat tizenegyesből)

Továbbjutott: az RB Leipzig, 3-1-es összesítéssel.

FC Barcelona (spanyol) – Eintracht Frankfurt (német) 2-3 (0-2)
Gól: Busquets (91.), Depay (101. – tizenegyesből illetve Kosztics (4. – tizenegyesből, 67.), Borré (36.)

Továbbjutott: a Frankfurt, 4-3-as összesítéssel.

Olympique Lyon (francia) – West Ham United (angol) 0-3 (0-2)
Gól:
Dawson (38.), Rice (44.), Bowen (48.)

Továbbjutott: a West Ham, 4-1-es összesítéssel.

Glasgow Rangers (skót) – SC Braga (portugál) 3-1 (2-0, 2-1, 3-1) – hosszabbítás után
Gól:
Tavernier (2., 43., a másodikat tizenegyesből), Roofe (101.), illetve Carmo (83.)
Kiállítva: Tormena (43., Braga), Medeiros (105., Braga)

Továbbjutott: a Rangers, 3-2-es összesítéssel.