Gulácsiék beérték a Bayern Münchent

RB_LepizigTovább száguld a Bundesligában a RB Leipzig együttese, az újonc az FSV Mainz 05 együttesét győzte le hazai pályán 3-1-re, míg a Bayern München hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a Hoffenheimmel.

A lipcsei gárda kapuját ezúttal is Gulácsi Péter védte. Az újonc fantasztikusan szerepelt eddig a Bundesligában, hiszen kilenc fordulót követően veretlenül állt a második helyen. Nos, ez a remek sorozat ezúttal sem szakadt meg, hiszen a Mainz is elvérzett Lipcsében.

Gulácsi Péter együttese már az első félidőben lerendezte a találkozót, hiszen a duplázó Timo Werner vezetésével már 3-0-ra vezetett a szünetben. Bell révén a hajrában ugyan szépített a Mainz, ám ennek ellenére a hazaiak nem búslakodtak, hiszen sima győzelmet arattak és pontszámban beérték a listavezető Bayern Münchent.

A bajorok szombaton hazai pályán nem tudták legyőzni a Hoffenheim csapatát. A vendégek a 16. percben Kerem Demirbay révén szereztek vezetést, majd a a 34. percben a svájci Steven Zuber öngóljával „egyenlített ki” a Bayern München. A második félidőben kapcsolódott be a játékba Thomas Müller, Kingsley Coman és végül David Alaba is, ám a bajorok nem tudták megszerezni a győztes találatot.

A Schalke lemásolta a Leipzig-Mainz meccs végeredményét, hiszen a gelsenkircheniek is két góllal verték hazai pályán a Werder Bremen csapatát és immáron kilenc tétmérkőzés óta nem találtak legyőzőre. Alessandro Schöpf kétszer vette be a Mainz kapuját.

Hamburgban a Borussia Dortmund aratott kiütéses győzelmet, a 48. percben már 0-4 állt a HSV-stadion eredményjelzőjén, ráadásul a vendégek mind a négy gólját Pierre-Emerick Aubameyang szerezte. A gaboni csatár 10 mérkőzésen 11 gólt szerzett az idei szezonban, Aubameyang a Bundesligában 2013. augusztus 10-én bemutatkozó mérkőzésén szerzett mesterhármast Augsburgban.

Ebben a fordulóban a Hertha BSC – Borussia Mönchengladbach mérkőzésen Salomon Kalou is mesterhármast jegyzett. Az elefántcsontparti csatár egy évvel korábban a Hannover 96 ellen szerzett utoljára mesterhármast. Dárdai Pál csapata pontszámban beérte a 3. helyen álló Hoffenheim csapatát.

Két hetes szünet után, november 19-én az 5. helyen álló Borussia Dortmund fogadja a listavezető Bayern Münchent.

Bundesliga, 10. forduló:

RB Leipzig – FSV Mainz 05 3-1 (2-1)
Gól: Timo Werner (3., 44.), E. Forsberg (21.), ill. S. Bell (74.)

Schalke 04 – Werder Bremen 3-1 (2-1)
Gól:
Alessandro Schöpf (35., 63.),, Bentley (38.), ill. S. Gnabry (42., 11-es)

Bayer München – Hoffenheim 1-1 (1-1)
Gól: S. Zuber (34., öngól), ill. K. Demirbay (16.)

Hamburger SV – Borussia Dortmund 2-5 (0-3)
Gól: N. Müller (55., 81.), ill. Aubameyang (4., 23., 27., 48.), O. Dembélé (76.)

Hertha BSC – Borussia Mönchengladbach 3-0 (2-0)
Gól: Salomon Kalou (18., 33., 84.)