Gulyás Michelle és Bőhm Csaba ezüstérmet nyert Kairóban

Gulyás Michelle és Bőhm Csaba ezüst-, Szép Balázs pedig bronzérmet nyert az öttusázók idei első világkupa-versenyén, Kairóban.

A vk-sorozatban most debütált az új formátumú, elődöntős-döntős rendszerű, tömbösített lebonyolítás, melyben a számok kis szünetekkel követik egymást. A kedden kezdődött viadalon a selejtezőből 36-36 versenyző jutott tovább, ahogy eddig is, azután viszont a körvívás következett, melynek eredményét magukkal vitték az öttusázók a további szakaszokra. Az elődöntőben két csoportban, zajlottak a számok, mindegyik 18 fős mezőnyrészből az első hét közvetlenül fináléba jutott, további négy pedig az eredménye alapján.

A nőknél három magyar lépett tovább a selejtezőből és közülük kettő jutott a szombati döntőbe. A tavaly ugyanitt világbajnoki bronzérmes Gulyás Michelle a vívást a hatodik legjobb eredménnyel zárta a rangsorolóban, majd a döntőben – a nemzetközi szövetség eredményközlője alapján – lovaglásban hibátlan produkciót nyújtott, úszásban a harmadik időt érte el, a lövészetekkel megszakított futás végén pedig az olasz Elena Micheli mögött öt másodperccel másodikként ért célba úgy, hogy ebben a részversenyben is a harmadik legjobb eredmény volt az övé. Ugyancsak döntős lett Simon Sarolta, aki a 18 fős mezőnyben hetedikként zárt, elsősorban az eredményes vívásának köszönhetően.

Gulyás Michelle sikernek éli meg az év első világkupáján szerzett ezüstérmét

„Végtelenül boldog vagyok az ezüstérem miatt, mert úgy érzem, hogy az Olimpia óta nehezen állnak össze öttusa terén a számok nekem, így még nagyobb sikernek élem most meg ezt az érmet. Nem könnyű, hogy 4 napon keresztül folyamatosan versenyezni kell, de szerencsére sikerült kiegyensúlyozottan versenyeznem a napok során. Tudtam, hogy mivel futásban az élvonalban nagyon hasonlóan fut mindenki, inkább a lövészet az, ahol nyerni lehet. Örülök annak, hogy a nyomás ellenére is fókuszált tudtam maradni a lövészetben. Még nem vagyok csúcsformában a fizikai számok terén, így nagyon várom mit tartogat még az év számomra.”

A férfiaknál mind a négy magyar induló a szűk elitbe került

Bőhm Csaba a rangsoroló vívásban 16. volt, majd a sikeres elődöntő után a döntőben hibátlanul lovagolt, úszásban harmadik lett, a kombinált számot pedig a negyedik idővel teljesítette, és hat másodperccel a győztes francia Christopher Patte után ért célba. Szép Balázs azzal fért fel a dobogóra, hogy a lövészetekkel megszakított futásban a legjobb eredményt produkálta. Regős Gergely hatodik, Bereczki Richárd pedig nyolcadik lett.

Bőhm Csaba egyelőre nem tudja elhinni azt, ami vele történt, de elképesztően hálás mindenkinek, aki segíti az ő munkáját

„A vívás után nem gondoltam volna, hogy közöm lesz a dobogóhoz, ezt őszintén mondom, mert -5-ös vívással nem szoktak dobogósok lenni az emberek. Nem tudom, hogy mi történt, nem tudom hova tenni ezt az egészet. A mai napot csak élvezni akartam, nem gondoltam arra hányadik vagyok, csak mindig az adott feladatra koncentráltam. A lovagláson hibátlan pályát mentem, a bónuszon 1-et szúrtam, az úszáson hoztam, amit eddig tudtam. A kombinált számban kiemelkedően jól lőttem és a futás már nagyon fájt. El voltam fáradva, de a lövészetem megmentett. Iszonyatosan boldog vagyok most, hálás vagyok mindenkinek, aki segít nekem. Minden edzőmnek, minden velem dolgozó szakembernek, de legjobban a jó Istennek.”

A kiírás szerint vasárnap vegyes váltót rendeznek.

Nők:
1. Elena Micheli (olasz) 1417 pont
2. Gulyás Michelle 1412 (vívás: 23 győzelem/12 vereség/240 pont, lovaglás: 300 pont, úszás: 2:18.19 perc/274 pont, lövészet-futás: 11:42.01 perc/598 pont)
3. Emma Whitaker (brit) 1384
…7. Simon Sarolta 1362 (26/9/255, 293, 2:33.36/244, 12:10.19/570)

Férfiak:
1. Cristopher Patte (francia) 1487 pont
2. Bőhm Csaba 1481 (vívás: 15 győzelem/20 vereség/202 pont, lovaglás: 300 pont, úszás: 2:06.06 perc/298 pint, lövészet-futás: 10:19.84 perc/681 pont)
3. Szép Balázs 1477 (20/15/225, 278, 2:10.54/289, 10:15.90/685)
…6. Regős Gergely 1469 (19/16/230, 286, 2:09.32/292, 10:39.67/661)
…8. Bereczki Richárd 1466 (16/19/205, 293, 2:07.89/295, 10:27.45/673)

A vk-sorozat a kairói nyitány után Budapesten folytatódik április-május fordulóján, majd a bulgáriai Albena lesz a helyszín május közepén, végül júniusban következik a negyedik állomás Ankarában, és két héttel később ott lesz a vk-döntő is.

Forrás: MÖSZ/MTI