Gyengén lőttek összetettben a magyar női puskások

Selejtezős eredményeiktől is elmaradtak, így messze voltak a döntőbe jutástól a magyar női puskások az összetett szám pénteki alapversenyében a Kairóban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

Mészáros Eszter Tokióban. Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az 50 méteres „királyszámban” csütörtökön selejteztek a sportolók, akik közül Mészáros Eszter 585, Lovász Dorina 580, míg Dénes Eszter 579 körös eredménnyel kvalifikálta magát az alapversenybe. Pénteken 70 puskás kezdte meg a húsz térdelő, húsz fekvő és húsz álló testhelyzetű lövésből álló viadalt, s hamar egyértelművé vált, hogy a magyarok nem fognak tudni javítani csütörtöki produkciójukon, sőt, mindhárman elmaradnak majd az egy nappal korábbi teljesítményüktől.

Közülük – a nemzetközi szövetség honlapja szerint – ismét Mészáros volt a legjobb, ám 581 körrel csak a középmezőnyben, a 38. helyen zárt, hat körrel elmaradva a fináléba jutáshoz minimálisan szükséges eredménytől. Dénes és Lovász egyaránt visszafogottan szerepelt, előbbi 573 körrel a 60., utóbbi pedig 571-gyel a 64. lett.

A számot a kínai Miao Van-zsu nyerte, miután az aranymérkőzésen 17-13-ra legyőzte a norvég Jenny Stenét

Miao és Stene ezzel olimpiai kvótát is szerzett a párizsi játékokra, melyre rajtuk kívül a bronzérmes, szintén norvég Jeanette Duestad, illetve a negyedik helyen végzett amerikai Sagen Maddalena szerzett kvótát országának. Mindez azt is jelenti, hogy Norvégia már most rendelkezik az országonként maximálisan megszerezhető két olimpiai indulási joggal összetettben.

Péntek reggel bonyolították le a 30+30 lövéses női sportpisztoly alapversenyének első felét, a 30 pontlövészetet, melyben Fábián Sára volt a legjobb magyar. A 20 éves tehetség 289 körrel fejezte be a napot, amivel a 21. helyről várja a szombati folytatást, amikor a 30 rapidlövés következik.

Major Veronika 287 kört ért el, amivel a 89 fős mezőny 36. helyét foglalja el, míg a szám 2015-ös Európa-bajnoka, Csonka Zsófia 284 körrel az 53. helyen áll.

A versenynapon még a férfi kisöbű szabadpuska összetett versenyének selejtezőjét rendezik meg Kairóban.