A Győr és a Ferencváros is nyert

A címvédő Győr és a Vác idegenben, a Ferencváros hazai pályán győzött a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A nap meglepetését a váciak szolgáltatták, akik az esélyesebb Siófok otthonában nyertek nagy csatában. A második félidő elején öt góllal vezettek a vendégek, de az 57. percben a házigazdák álltak jobban három találattal. A Vác az utolsó három percben négyszer is betalált, így nagy bravúrt vitt véghez. A junior világbajnok Kácsor Gréta hét, az ifjúsági vb-ezüstérmes Kuczora Csenge hat gólt dobott.

A győriek Budapesten nyertek tíz góllal, Fodor Csenge és VEronica Kristiansen is 8-8 találatig jutott.

Danyi Gábor: „Gratulálok az ellenfélnek,  nyílt kézilabdát játszott, nem feltett kézzel jöttek. Örülök a találkozónak, mert a védekezésünkben láttam javulást, de persze a tökéletestől még messze vagyunk.

Fodor Csenge: „Büszke vagyok a csapatra, mert fel tudtunk javulni védekezésben, amin a heti edzésmunkában nagy hangsúly volt. A támadójátékunkkal eddig is elégedett voltam. Gratulálok az ellenfélnek, jól játszottak ők is.”

Női kézilabda NB I:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Békéscsabai ENKSE 36-21 (20-8)
FTC: Bíró, Hadfi (kapusok), Faluvégi 8, Farkas 1 (1), Háfra L., Háfra N. 2, Hornyák D. 5 (3), Klivinyi, Kovacsics 1, Lukács 4, Malovic 2, Márton, Mészáros, Pena 3, Schatzl 5, Snelder 5.
Békéscsaba: Balog, Binó, Horvát D. (kapusok), Agbaba, Bottó, Dokovic 1, Dombi, Ekker, Giricz 4, Kovács An. 3, Radovic, Szögi 2, Török, Vukajlovic 4 (2), Walfisch 7 (2), Zöldi-Tóth.

MTK Budapest-Győri Audi ETO KC 25-35 (10-18)
MTK: Lajtos, Győri (kapusok), Bánfai 3, Dakos, Erdélyi, Fekete 4, Horváth N., Karnik  4 (2), Kovács G., Mihálffy 1, Nonn , Slakta 1, Stranigg  2, Termány 2, Tóth E. 3, Tóth N. 5.
Győr: Kiss É., Tóth N. (kapusok), Amorim 2, Bódi 2, Brattset 5, Farkas , Fodor 8, Görbicz , Groot 1, Hansen 1, Kellermann , Kiss É., Knedlikova 3, Kristiansen 8 (1), Kürthi 1, Oftedal 4 (1), Pál .

Siófok KC – GVM Europe-Vác 28-29 (11-16)
Siófok: Solberg, Dedu (kapusok), Aoustin, Barkóczi, Böhme 5, Drabik 3, Elghaoui, Geiger, Gonzalez 3, Janjusevic 1, Jezic 3, Khmyrova, Kobetic 7 (1), Nze-Minko 6 (2), Perianu, Sárosi.
Vác: Arenhart, Suba (kapusok), Barján, De Souza 2, Diószegi, Hámori 1, Helembai 3, Iván, Jovetic 4, Kácsor 7 (3), Káldy, Kuczora 6 (1), Radosavljevic 3, Szabó 1, Szamoránsky 2, Szondi.

1.  Győri Audi ETO KC            3  3   –   –   118-81   6 pont
2.  FTC-Rail Cargo Hungaria      3  3   –   –    95-59   6
3.  Siófok KC                    3  2   –   1    89-67   4
4.  Érd HC                       2  2   –   –    63-55   4
5.  GVM Europe-Vác               3  2   –   1    85-82   4
6.  Kisvárda Master Good SE      2  1   1   –    42-39   3
7.  Debreceni VSC-Schaeffler     2  1   –   1    55-60   2
8.  MTK Budapest                 3  1   –   2    73-89   2