Győr-Ferencváros találkozó lesz a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében

A bajnok Győri Audi ETO KC után a címvédő Ferencváros jutott döntőbe a női kézilabda Magyar Kupában, miután 39-23-ra legyőzte az MTK-t a szombati elődöntőben, a tatabányai négyes döntő első játéknapján.

Győri Audi ETO KC
Fotó: Kovács Anikó / MKSZ

A győriektől Veronica Kristiansen, Silje Solberg és Amandine Leynaud, a debreceniek keretéből pedig Hornyák Dóra és Jovana Jovovic hiányzott, ráadásul Mariana Costa a második percben kivált a játékból, mert összeütközött a kapujából kifutó Catherine Gabriellel. A DVSC brazil jobbszélsője többszörös arccsonttörést, állkapocscsont-törést és agyrázkódást diagnosztizáltak a klub honlapja szerint. A brazil jobbszélsőt Budapestre szállították, ahol megműtik.

Három debreceni góllal kezdődött a találkozó, de Szilágyi Zoltán vezetőedzőnek a 14. percben időt kellett kérnie, mert az egyre kevesebbet hibázó ETO fordított (8-7). A svéd beálló, Linn Blohm góljaival 13-10-re ellépett a Győr, amely szinte ugyanolyan, 58 százalék körüli hatékonysággal célzott, mint ellenfele, de több lövése volt az első félidőben, ennek köszönhetően a szünetben 16-14-re vezetett.

A folytatásban is tartotta magát a DVSC, de a meccs háromnegyedénél már négygólos hátrányba került. Ekkor Szilágyi ismét időt kért, a visszarendeződést és a védekezést kritizálta, majd létszámfölényes támadójátékra állította át csapatát (24-20). Ebben az időszakban Győri-Lukács Viktória termelte az ETO góljait, ám ezt követően megint sokasodtak a hibák, ezt kihasználva a debreceniek felzárkóztak egy gólra (26-25).

Ebben a játékrészben egyik csapat sem erőltette a gyors támadásokat, ez is a DVSC-nek kedvezett, és az is, hogy ellenfele hat és fél percig nem talált be. Az utolsó percben Stine Oftedal lövését Bordás Réka blokkolta, így a hajdúságiak az egyenlítésért támadtak, de Vámos Petra bombáját Rü Unhi sáncolta, vagyis nem volt szükség hétméteres párbajra, a győriek egy találattal nyertek.

Sandra Toft 11 védéssel járult hozzá a győri sikerhez. A túloldalon Catherine Gabriel tíz, Ann-Cathrin Giegerich két védéssel zárt.

MTK-FTC
Fotó: Fradi.hu

Az FTC-ből Kovács Anett, Béatrice Edwige, Szöllősi-Zácsik Szandra, az MTK-tól Anna Kekézovity, Koronczai Petra, Marija Rnic, Simon Petra és Szücs Réka hiányzott.

Az MTK csupán hét percig tudta tartani magát, akkor még csak 7-5-ös hátrányban volt, utána viszont csaknem 17 percig nem talált be, ráadásul a védekezéséből szinte teljesen hiányoztak a megállító szabálytalanságok. A Ferencváros sorozatban 13 gólt dobott ebben az időszakban, és a vártnál sokkal hamarabb eldöntötte a meccset. A vasárnapi döntőre való tekintettel Elek Gábor vezetőedző már tízgólos előnyben elkezdett cserélni és pihenőt adott kezdőjátékosainak.

A szünetben 14 találat volt a különbség, ami meglepően sok, főleg ahhoz képest, hogy a két csapat legutóbbi bajnoki meccsét január végén csak 37-36-ra tudta megnyerni az FTC. A szombati találkozó inkább a tavaly márciusi mérkőzésükre hasonlított, ami 39-20-as eredménnyel zárult.

A második félidőben a ferencvárosi Kisfaludy Anett piros lap, az MTK-s Román Dorina és Mészáros-Mihálffy Adrienn sérülés miatt vált ki csapatából.

A játék képe csupán annyiban változott, hogy a különbség nem nőtt olyan mértékben, mint az első felvonásban, hiszen a címvédő igyekezett tartalékolni, még az is előfordult, hogy Tomori Zsuzsanna perceken keresztül beállót játszott.

Janurik Kinga húsz védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Suba Sára kilenc, Győri Barbara három lövést védett.

Elek Gábor, az FTC vezetőedzője

„Ilyen forgatókönyvről álmodtam, de a második félidő már nem tetszett, mert nem voltunk elég élesek. Kicsit „elbáloztuk” ezt a játékrészt, ami a korábbi tapasztalatokat tekintve nem jelent jót másnapra. Védekezésben okosan kézilabdáztunk, sok hibára tudtuk kényszeríteni az MTK-t, ezt a csapatot azonban nem lehet összehasonlítani a Győrrel, hiszen nincs balkezes lövője, olyan meg főleg nem, mint Ana Gros. Összességében arra jó volt ez a találkozó, hogy mozogtunk és magabiztosak voltunk.”

Vágó Attila, az MTK vezetőedzője

„Nem láttam ennyire rosszul, kishitűen és megalázott szerepet játszani a lányokat, mióta én irányítom a csapatot. Nagyon sok fiatal játékosunk van, akiknek ez az első ilyen rendezvényük, és megbabonázott minket a csarnok, a nézők, ami viszont érthetetlen. Az első félidőben féltünk, semmit sem valósítottunk meg a terveinkből, és nem elég, hogy agyonvertek minket, még két játékosunk is megsérült. Amúgy is kevesen voltunk, így a Debrecen ellen tíz emberrel kell kiállnunk.

Török Bódog női kézilabda Magyar Kupa

Elődöntő

Győri Audi ETO – DVSC Schaeffler 27-26 (16-14)
Győr:
Győri, Toft (kapusok), Blohm 8 (1), Broch 1, Dale, Deszpotovics, Faluvégi 1, Fodor, Gros 5 (1), Győri-Lukács 5, Hansen, Haugsted 1, Nze-Minko 3, Oftedal 3, Ryu, Schatzl.
DVSC: Gabriel, Giegerich (kapusok), Bordás 3, Costa, Csernyánszki 1, Füzi-Tóvizi, Hámori 1, Kelemen, Kostyó, Kácsor 5, Petrus 1, Planéta 6, Szabó 1 (1), Töpfner 4 (2), Vámos M., Vámos P. 4.

FTC-Rail Cargo Hungaria – MTK Budapest 39-23 (23-9)
FTC:
Bíró, Janurik (kapusok), Bölk 4, Cirjenics-Kovacsics, Cvijics 3, Hársfalvi J. 5, Kisfaludy 4, Klujber 5, Kukely 4 (1), Lekics 2, Malestein 2 (2), Márton 3, Papp 5, Stolle 2, Szucsánszki, Tomori.
MTK: Győri, Suba (kapusok), Dakos 7, Grosch 4, Juhász, Kobela, Mazák-Németh 1, Mészáros-Mihálffy 3, Pelczéder 2, Pál 3, Román, Sallai, Szabó L. 1, Szabó K. 2.