Győri siker és továbbjutás

Heidi Löke. Fotó: Mészáros Mátyás/kisalfold.hu

A Győri Audi ETO KC hazai pályán könnyed győzelmet aratott vasárnap az osztrák Hypo NÖ felett a női kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában, ezzel bejutott a középdöntőbe.

A két együttes múlt szombati, ausztriai találkozóját 29-21-re nyerte a Győr, amely a hét közben bajnoki rangadót vesztett a szintén BL-résztvevő FTC otthonában. A három magyart – Mehlmann Ibolyát, Hajgató Annát és Kiss Kittit – is foglalkoztató, egykoron szebb éveket megélt, nyolcszoros BEK-, illetve BL-győztes, Kovács Ferenc edzette osztrák gárda szerdán este az Union Korneuburg otthonában kapott ki 26-24-re. A Hypo utoljára 1993. március 22-én szenvedett vereséget az osztrák pontvadászatban, azóta sorozatban 384 találkozót vívott meg győztesen.

A vasárnapi meccs sem tartogatott sok jót a BL-ben nyeretlen Hypónak, amely csak 4-0-ás hazai vezetésnél talált először a kapuba. A 26. percben már nyolc góllal vezetett a Magyar Kupa-győztes ETO, a szünetben is 17-9 volt az állás.

Fordulás után tíz gólra nőtt a hazai előny (19-9), Jana Knedlikova, Heidi Löke és Tomori Zsuzsanna pedig egyaránt négy gólnál tartott. Számolatlanul jöttek a további győri találatok, az osztrák együttes 18 perc alatt mindössze kétszer volt eredményes. Ambros Martin csapata végül magabiztosan „hozta a kötelezőt”, a meccs legjobbja a hét-hét gólig jutó Tomori és Löke lett.

A Győr sikerével bejutott a 12-es középdöntőbe.

Ambros Martín: „Nem az eredménnyel kell elégedettnek lennem, hanem a mutatott játékkal. Igyekeztük kiszolgálni ezt a csodálatos közönséget, akik végig mellettünk voltak. A második félidő elején remekül működött a védekezés, egy csapat akkor jó, ha támadásban gyenge napot fog ki, de védekezésben jobban teljesít. Keményen dolgozunk a következő mérkőzésig is.”

Női kézilabda BL, 4. forduló

C csoport:

Győri Audi ETO KC-Hypo NÖ (osztrák) 37-16 (17-9)
Gól: Tomori, Löke 7-7, Kovacsics 5, Amorim, Knedliková 4-4, Sulland 3(1), Broch 3, Groot 2, Bognár-Bódi, Korsós 1-1, ill. Tothova 3(2), Vijunaite, Wess, Kasier 2-2, Melhmann, Kovács K., Dedic, Mauler, Kovács P. 1-1.

Midtjylland (dán)-Vardar Szkopje (macedón) 15-25 (11-12)

Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 6 pont (114-85), 2. Vardar Szkopje 6 (118-91), 3. Midtjylland 4, 4. Hypo NÖ 0