Győzelemmel kezdett a Ferencváros

Magabiztos győzelemmel rajtolt a Ferencváros a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjébe jutásért zajló második selejtezőkörben. A miskolci csapat Franciaországban döntetlennel kezdett a Verona ellen.

A címvédő FTC eredményes játékkal győzte le montenegrói ellenfelét úgy, hogy az első három negyedet megnyerte, ezzel komoly előnyre tett szert (13-7), az utolsó nyolc percben viszont három gólt kapott, miközben egyet sem dobott. Az utolsó szakaszban mutatott visszafogott teljesítménye ellenére nem forgott veszélyben a győzelme. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Varga Dénes volt öt találattal.

Varga Dénes, olimpiai bajok, FTC-PQS Waterpolo:„Ha össze kell hasonlítanunk a támadásunkat a védekezésünkkel, akkor gyengébb volt a védekezés és ez nem feltétlen tetszik a szombati, Jadran meccs előtt. Minden elemében hibáztunk hátul, hátrányban is kaptunk olyan gólt, ami ezen a szinten nem megengedhető, de nem megyek bele részletes értékelésbe. Szétszórtak voltunk, amit a mai meccsen tudtunk kompenzálni elöl, de holnap egy erősebb ellenfél ellen nehezebb dolgunk lesz, úgyhogy a védekezést össze kell rakni.

Varga Zsolt, vezetőedző, FTC-PQS Waterpolo: „Az elejétől kezdve a védekezés billegős volt, könnyen kaptunk gólokat. Voltak koncentrációbeli hiányosságok, illetve talán azt is mondhatnám, hogy túl feszült idegállapotok is, amit nem értettem. Azért jók ezek a mérkőzések, mert ki kell jönniük bizonyos problémáknak ahhoz, hogy kezelni tudjuk, hogy a ténylegesen fontos meccseken rend legyen. Kaptunk 4-5 góllal többet, mint ami benne lett volna, ezek fontos jelek.”

A magyar csapat szombaton a horvát Jadran Splittel, vasárnap pedig a spanyol Mataróval csap össze.

Eurokupa, 2. selejtezőkör

D csoport (Budapest, Népliget):

PQS-Ferencváros Waterpolo – Primorac Kotor (montenegrói) 13-10 (6-4, 4-2, 3-1, 0-3)
A magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 5, Jaksic 3, Nikic 2, Vámos, Szirányi, Varga Dá. 1-1

Döntetlennel kezdett a Miskolc

A nemzetközi porondon története során először szereplő miskolci csapat a gólgazdag első negyed után a másodikban eredményesen védekezett és továbbra is hatékonyan támadott, így a mérkőzés felénél négy találattal vezetett. Az olasz csapat előbb két gólt faragott a hátrányából, majd az utolsó szakaszban még közelebb zárkózott, hat másodperccel a vége előtt pedig az egyenlítő találatot is megszerezte – az európai szövetség honlapja szerint.

A miskolciak szombaton a hazai csapattal, a Pays D’Aix Natationnal, vasárnap pedig az orosz Sturmmal mérkőznek meg.

C csoport (Aix-en-Provence):

PannErgy-Miskolci VLC – Verona (olasz) 11-11 (5-4, 3-0, 1-3, 2-4)
A magyar csapat gólszerzői: Bowen 4, Misic, Halek 2-2, Vadovics, Kuzmenko, Milicic 1-1

A két csoportból ez első kettő jut tovább. Hozzájuk azt a négy csapatot sorsolják majd, amelyek alulmaradnak a Bajnokok Ligája főtáblájára kerülésért sorra kerülő párharcokban. Az EK negyeddöntős mérkőzéseit november 8-án és december 9-én játsszák.

Forrás: Fradi.hu/MTI