Győzelemmel kezdte a csoportkört a Tatabánya

TatabanyaA Tatabánya 27-24-re legyőzte a Makkabi Tel-Aviv csapatát a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének első fordulójában.

A Tatabánya csapatkapitánya, a magyar válogatott tapasztalt jobbszélsője, Harsányi Gergely sérülés miatt nem lépett pályára a találkozón, amelyet a győri Audi Arénában rendeztek, a tatabányai sportcsarnok ugyanis nem felel meg az európai szövetség követelményeinek.

Az oldalvonal mellett a Pick Szeged két korábbi vezetőedzője, az egyaránt szerb Vladan Matic és Dragan Djukic nézett farkasszemet egymással, előbbi a Tatabánya, utóbbi pedig az Izraelben bajnoki címvédő, és jelenleg százszázalékos teljesítménnyel listavezető Makkabi trénereként.

Mindkét csapat jól védekezett a meccs elején, így az első félidő feléig csak nyolc gól született (5-3). A folytatásban is szorosan alakult az állás, a magyar együttes magabiztosan őrizte előnyét, de háromgólosnál nagyobb különbséget nem tudott kialakítani.

Az első felvonás hajrájában 12-9-re vezetett a Tatabánya, de Chen Pomeranz vezérletével a 35. percre fordítottak a vendégek (12-13). A továbbiakban jó ideig felváltva vezettek a csapatok, majd a Makkabi időkérése után három gyors tatabányai ellentámadás következett, amelyet a montenegrói Milos Vujovic mindannyiszor góllal fejezett be (25-21).

Az izraeli együttes több mint nyolc percig nem dobott gólt, ennek is köszönhetően a magyar csapat végül három találattal győzött (27-24).

Hazai oldalon hét góllal Vujovic, a vendégek részéről pedig tíz találattal Pomeranz volt a legeredményesebb játékos.

A C csoportban a dán KIF Kolding és a német SC Magdeburg szerepel még, a magyar együttes jövő vasárnap a németek otthonában folytatja szereplését. A kvartettből az első kettő jut a negyeddöntőbe.

Férfi kézlabda EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, C csoport:

Grundfos Tatabánya – Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 27-24 (12-10)
Tatabánya: Székely, Tóth M. (kapusok), Bozovic 2, Dénes, Grigoras 4, Harsányi G., Ilyés 2, Juhász Á. 4, Leimeter 1, Pásztor 3, Rosta M., Sipos 1, Szöllősi Ba., Szöllősi Sz. 2, Vranjes 1, Vujovic 7 (3).
Makkabi: Djordjevic, Shem Tov, Tepper (kapusok), Appo, Boskovic 5, Davda 3, Halfonm Levy, Meloul, Nathan 1, C. Pomeranz 10 (2), G. Pomeranz 5 (1), Strydom, Sychenko, Turel.

Sorsoltak a Magyar Kupában

A Magyar Kézilabda Szövetségben kisorsolták a férfi Magyar Kupa negyeddöntőinek párosítását. A párharcok győztesei jutnak az április 15-16-i négyes döntőbe, amelynek biztos résztvevői a 2015-16. évi NB I 1-2. helyezettjei, a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged.