Győzelmével szépített az UTE

Az UTE kétszeri hosszabbítást követően bizonyult jobbnak a DEAC-nál a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének negyedik felvonásán, vasárnap, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban „életben maradt” és 3-1-re szépített.

Fotó: Jani Martin/UTE

A győztes hazai gólt a 86. perc végén Bodó Christopher szerezte, Magyarországon a sportág újkori történetében ez volt a második leghosszabb ütközet.

A rekordot a szerdai FTC-MAC (3-4) találkozó jelenti, amelyen 91:32 percnél Sofron István találata döntött.

Virág Csaba az UTE vezetőedzője: “Mindig az első és a negyedik győzelem a legnehezebb. Ez a meccs ugyanolyan volt, mint az előző három: ki-ki csata, amiből most mi jöttünk ki jobban. Ez nagyon kemény párharc, a két csapat ezt most is bizonyította. Az első harmadban még benne volt a fiúkban a szombati meccs, kicsit megszeppenten kezdtünk, de aztán szépen lassan javult a játékunk, ami jó előjel a keddi debreceni túránk előtt.”

Kecskeméti Áron a DEAC másodedzője: “Szerintem elmondhatja mindkét oldal, hogy bármelyik csapat nyerte volna ezt a sokáig húzódó mérkőzést, megérdemelte volna a győzelmet, hiszen mindkét oldalon alakított ki komoly helyzeteket. Tudtuk, hogy ez egy egyszer valamelyik oldalra eldőlő meccs lesz, most nem nekünk volt szerencsénk.”

A társbajnok FTC-Telekom hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a MAC HKB Újbudát a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének negyedik felvonásán, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban 3-1-es előnyre tett szert.

A Csíkszereda 7-3-ra nyert vasárnap a Gyergyó otthonában, így egy győzelemre került a továbbjutástól. A hazaik 2-0-val kezdtek, ám 3-1 után már nem tudtak betalálni a Csíkszereda kapujába, a vendégeknél John Anthony Combs szerzett mesterhármast.

A Vasas 5-2-es hazai sikerrel szépített a Brasov elleni párharcban, amely így nem zárult le.

Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzések:

UTE-DEAC 3-2 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) – kétszeri hosszabbítás után
Gól: Kyle Just (36.), Ladislav Sikorcin (39.), Bodó Christopher (86.), ill. Clint David Filbrandt (39.), Kiss Roland (49.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a DEAC javára.

MAC HKB Újbuda – FTC-Telekom 3-4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) – hosszabbítás után
Gól: Sofron István (16.), Nagy Krisztián (36.), Terbócs István (52.), ill. Mitch Versteeg (3., 66.), Tóth Richárd (45.), Rasmussen Kulmala (50., emberhátrányban)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, az FTC javára.

Gyergyói Hoki Klub – Sport Club Csíkszereda 3-7 (3-1, 0-3, 0-3)
Gól: Szabó Pál Krisztián (5., kettős emberelőnyben), Kozma Zsolt (9.), Fejes Nándor (15.), ill. Ty Wishart (10., emberelőnyben), Bíró Tamás Áron (30.), Judd Blackwater (34., emberelőnyben), John Anthony Combs (38., 53., 56.), Alekszandr Loginov (52.),

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Csíkszereda javára.

Opten-Vasas HC – Corona Brasov Wolves 5-2 (0-0, 2-1, 3-1)
Gól: Révész Marcell (25.), Nagy Márk Máté (40.), Turbucz Martin Zoltán (42.), Kalvis Ozols (55., kettős emberelőnyben), Dusan Kmec (56., kettős emberelőnyben), ill. Josgua McFadden (36., emberelőnyben), Péter Balázs (53.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1, a Brassó javára.

Forrás: MJSZ/MTI