Győzött a Fehérvár a Winter Classicon

mujegpalyaA Fehérvár AV19 5-2-re legyőzte a Klagenfurt csapatát az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának pénteki mérkőzésén, amelyet a Winter Classic keretében rendeztek a Városligeti Műjégpályán.

A Klagenfurt első komolyabb helyzetére a harmad közepéig kellett várni, ám Schiestel jól blokkolt. Egy perccel később a második klagenfurti helyzetből gól is született, Jamie Lundmark kapott keresztpasszt a kapu előtt, és Rajna mellett a hálóba lőtt (0-1). A gól után felélénkült a vendégek támadójátéka, Rajnának kellett többször is nyújtózkodnia. Öt perccel a harmad vége előtt egyenlített a Fehérvár AV19, Schiestel kékvonalas lövésébe Brance Orban ért bele a kapu előtt, a korong pedig kötényben vágódott a kapuba (1-1).

A 27. percben Justin Maylan lövését még védte Duba, a szabadon lévő korongra pedig Erdély Csanád csapott le (2-1). A találatot csak videózás után ítélték érvényesnek a játékvezetők. Owens, majd Manavian került helyzetbe a gól után.

A harmad közepén Szabó Krisztián ütközte le az egyik klagenfurtit, majd Manuel Geier ment oda megtorolni az ütközést. Szabó végül térdhasználatért kapott végleges fegyelmit, míg a vendégek kétperces büntetést kaptak. Négy a négy ellen újabb találatot szerzett a Fehérvár AV19, Erdély Csanád magabiztosan lőtte ki a hosszú felsőt (3-1).

Kiegészült a vendég gárda, majd egy újabb kapuelmozdulás következett, Koch lövése áthaladt a gólvonalon, ám a kapu már hamarabb elmozdult, így maradt a kétgólos előny. Továbbra is létszámfölényben játszott a Klagenfurt, a fórból pedig meg is született az újabb találat, a Geier-testvérek akciója után Stefan vágta a hálóba a korongot (3-2).

A harmadik harmad harmadik percében Andrew Sarauer kapott kiváló passzt a kék vonalról, cselezett, majd a kapuba lőtt, így újra kettő volt a különbség (4-2).

Négy perccel a vége előtt egy kontrából Maylan hozta helyzetbe Kóger Dánielt, aki jól tette bele az ütőjét a pontos átadásba, így pedig már három gól volt  a különbség (5-2).

Benoit Laporte, a Fehérvár AV19 vezetőedzője: „A srácok most igazán büszkék lehetnek magukra. Természetesen nem voltak boldogok a legutóbbi mérkőzésünk eredménye miatt. Mindenképpen bizonyítani akartak. A Klagenfurt 11 mérkőzést nyert sorozatban, a játékosaim pedig csapatként akarták legyőzni őket, ez pedig sikerült is. A Salzburg elleni mérkőzés után megmutattuk a csapatnak, hogy a saját játékunkat kell játszanunk. Sem a Salzburg (amely a liga egyik legjobb együttese), sem pedig más csapat ellen nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne a saját játékunkat játsszuk. A szurkolóink a mai mérkőzésen is fantasztikusak voltak, kiváló hangulatot teremtettek. Bár elvesztettük a legutóbbi mérkőzésünket, akkor is és most is mögöttünk álltak. Örülök, hogy itt játszhattuk ezt a két találkozót.”

Mike Pellegrims, a Klagenfurt vezetőedzője: „Gratulálok a Fehérvárnak, ők voltak ma a jobb csapat. Jobban korcsolyáztak és a párharcokat is megnyerték. Megérdemelten szerezték meg a győzelmet.”

EBEL:

Fehérvár AV19 – Klagenfurt AC 5-2 (1-1, 2-1, 2-0)
Gól: Brance Orban (15.), Erdély Csanád (27., emberelőnyben, 32.), Andrew Sarauer (43.), Kóger Dániel (56.), ill. Stefan Geier (36., emberelőnyben), Jamie Lundmark (11.)

Forrás: erstebankliga.at/fehervarav19.hu